Hlavní partneři

Těsně pod stupni vítězů na Marcialonze aneb úspěšné tažení eD system Bauer Teamu pokračuje

29.1.2019

Italská Marcialonga je mezi lyžařskými maratony pojmem a patří mezi 3 nejslavnější závody světa. Do nádherného údolí Val di Fiemme jsme přijeli po veleúspěšné La Diagonele, která se konala jen týden před Marcialongou a navíc s vědomím loňského super úspěchu, kdy Ilya Chernousov vyhrál a Katka Smutná skončila jako 2.

Letos nám stupně vítězů těsně unikli - Katka skončila 4., ale i přesto byly vyhlašována jako vítězka "vrchařů", kdy nejrychleji zvládla poslední brutální stoupání "Cascata climb" v délce 2,5km, které je na závěr 70km dlouhé Marcialongy postrachem každého startujícího. I přesto, že jsme skončili pod stupni vítězů, hodnotíme Marcialongu jako úspěšnou, protože výborného výsledku nedosáhla jen Katka, ale také Alexis Jeannerod - 7. místo (oproti loňsku posun o 10. míst), Roxane Lacroix 12., Ilya Chernousov si po 5. místu na Diagonele vybral slabší den, ale 18. místo je stále slušným výsledkem. Jan Šrail dokončil na 33.místě, což je oproti loňsku posun o 30 míst a nováčci Jan Antolec a Pawel Klisz mají na kontě další cenné zkušenosti. Týmu patří celkově 4. místo a o další kousek jsme se přiblížili 3. týmu v pořadí, což je skvělé.

Díky aktivnímu způsobu závodění našich závodníků a také díky přítomnosti štábu ČT jsme byli vidět nejen v rámci samotného závodu, ale také jsme vytvořili množství filmového materiálu, který byl použit jak v přenosu ČT, tak připraven pro použití směrem k blížící se Jizerské 50, která se již kvapem blíží.

Marcialonga byla 3. závodem z doslova smrtící série 5 závodů v řadě a napříč startovním polem bylo vidět mnoho výkonnostních výkyvů, jak se únava jednotlivých závodníků a závodnic kumuluje. Z našeho týmu asi nejcitelněji to bylo znát na Ilyovi Chernousovi, byť 18. místo není zásadně špatné (o to více potěší složení týmu, kdy výsledkově "zaskočil" Alexis Jeannerod skvělým 7. místem) a Katčino 4. místo bylo také lehce zapříčiněno pobolívajícím zápěstím, které se po dlouhé době ozvalo. Věříme, že se vše brzy vyřeší, ale i tyto patálie k vrcholovému závodění patří. Prioritou pro nás je výborné vystoupení na Jizerské 50, tudíž pracujeme i s extrémní variantou, kdy by jak Katka, tak Ilya vynechali závod Toblach-Cortina, který se koná již tuto sobotu, jen proto aby byli 100% ready pro Jizerskou 50. Vše je zatím ve stádiu případných variant a finální rozhodnutí padne ve čtvrtek.

Díky za fandění a držte nám palce i nadále!