Hlavní partneři

Skvělé týmové vystoupení na MČR Liberec

3.10.2018

MČR v běhu na kolečkových lyžích v Liberci bylo plánovaným završením letní přípravy a i navzdory drobným komplikacím se týmu dařilo, nedělní výjezd na Ještěd závodníci týmu doslova opanovali.

Přelom září a října již tradičně patří Mistrovství České republiky na kolečkových lyžích, kdy je na programu 3denní klání, které prověří výkonnost jednotlivých sportovců. Týmová účast byla plánována již dlouho dopředu a jedinou absencí měla být neúčast Ilji Černousova, který spolu se svou ženou Selinou Gasparin očekávají každým dnem narození druhého potomka.

Týden před závody vše vypadalo perfektně, sportovci hlásili slušnou formu a do Liberce jsme se těšili. Bohužel již v úterý dorazila první omluvenka – Pawel Klisz bojoval se silným nachlazením z předchozích závodů. Ve čtvrtek tým dorazil do Liberce a absolvoval trénink na trati nedělního závodu. V pátek ráno jsme již museli řešit zdravotní indispozici Alexise Jeanneroda, která znamenala návrat do Francie a doufali jsme, že již nebudou naše řady ubývat.

V pátečním sprintu, který jsme brali jako rozjezdový závod (přeci jen se sprintu nevěnujeme) jsme dosáhli solidních výsledků, kdy v ženách skončila Roxane Lacroix jako 6. A tereza Tvarůžková jako 9. Mezi muži vybojoval Jan Šrail 5. místo a Jan Antolec skončil 8.

V sobotním závodě bruslením jsme již cílili výše a na 10km Volně skončila Roxane Lacroix 5. a Tereza Tvarůžková 10. Muži závodili na 15km a zde nám patřilo 4.místo (Jan Šrail) a 8.místo (Jan Antolec).

Na neděli jsme se velmi těšili, protože nedělní náročný výjezd na Ještěd byl již od počátku naším hlavním cílem, měl to být i jediný start na MČR pro Katku Smutnou a Honza Šrail, kterého trochu mrzelo sobotní 4.místo, byl pořádně nažhavený…

A dařilo se nám náramně. Katka od začátku závod jasně vedla mezi ženami, Roxane byla aktivní ve skupině pronásledovatelek a nedaleko za ní jela Terka. V mužské kategorii udával tempo Honza Šrail spolu s Michalem Novákem, vítězem předchozích 2 dnů a Jan Antolec bojoval s některými členy české reprezentace nedaleko.

Závod to byl nádherný a z vedoucí čtveřice se po polovině závodu stala trojice, ze které zhruba 2km do cíle odpadl Jonáš Bešťák (loni 2.) a již se bojovalo o vítězství jen mezi Michalem Novákem a Honzou Šrailem. Velmi nás těší, že Honza byl velmi aktivní, naprostou většinu posledních kilometrů udával tempo a z první pozice si dojel pro zasloužené vítězství, byť se sprintovalo až do posledních metrů. Určitě šlo o nejvyrovnanější souboj posledních let a všichni diváci, a že jich na Ještědu bylo, si přišli na své!

A nás hřál skvělý pocit, když jsme si uvědomili, že jsme v nedělním závodě vyhráli jak oba sprinty, tak mužskou i ženskou kategorii… prostě skvělá neděle!

Nyní již najíždíme kilometry na sněhu v lyžařském tunelu v Oberhofu, kam jsme se rovnou z nedělního Ještědu přesunuli a zatím vše běží dle plánu. Držte nám palce! ;-)