Hlavní partneři

Příprava na sezonu 2018/19 je v plném proudu a Bauer Ski Team rozhodně nezahálí…

Po čase jsme zpět na webu s aktuálními informacemi o Bauer Ski Teamu, který byl v mezidobí mediálně aktivní více na svých sociálních sítích a to ať Facebooku nebo Instagramu. A koho vyzpovídat jiného, než šéfa týmu Lukáše Bauera?

Na první pohled by se mohlo zdát, že Bauer Ski Team odpočívá a s přípravou na zimu vyčkává, až skončí parné léto, jak to tedy je?

Právě naopak! Poslední závod jsme absolvovali 14.dubna ve finském LEVI, kde jsme skvělým 4.místem v pořadí týmů korunovali skvělou sezonu jako celek. Poté závodníky čekal zasloužený odpočinek a dohánění restů, ať již ve škole nebo v zaměstnání a nejpozději koncem května všichni naskočili opět do přípravy na příští zimní sezonu, která pro nás začne 30.listopadu v italském Livignu.

Nedílnou součástí letní přípravy byly v minulých letech i pravidelné soustředění týmu, jak je tomu letos?

Osobně jsem přesvědčen, že zejména společná soustředění posunou výkonnost týmu jako celku výše a proto tento koncept držíme i nadále. Dosud proběhla 2 společná soustředění a to koncem června Boží Dar, kde jsme se termínově sešli i s českou lyžařskou reprezentací a na přelomu července a srpna Bois d´Amont ve Francii. Obě soustředění byla velmi vydařená, byť v Krušných horách nás více zkoušelo počasí, ale i přes nevlídnost počasí jsme vše odtrénovali na jedničku. Celkově hodnotím dosavadní přípravu velmi dobře a jsem nadšen z perfektní týmové atmosféry, která obě soustředění provázela. Myslím, že ta skvělá atmosféra je cítit i z většiny příspěvků na týmových sociálních sítích, kdy soustředění provázejí různé challenge a zejména prostřednictvím InstaStories mohou naši fanoušci hlasovat, komu z týmu se tak která challange povedla. Některé výzvy byly velmi náročné, od takových těch tanečních kreací jsme měli i výzvu ve zpěvu a naprostou špičkou byla challenge v twerku…pro neskutečný úspěch ji asi budeme muset nasdílet i do standardního příspěvku na sociální sítě, protože InstaStories jsou po 24h minulostí ;-) ;-) ;-)…

Z Vaší odpovědi je vidět, že týmová atmosféra je skvělá, ale pojďme zpět ke sportovní přípravě…

Osobně považuji dobrou týmovou atmosféru jako nezbytný základ pro skvělé výsledky týmu jako celku a i s tímto ohledem si často lámu hlavu, když zvažuji nějakou novou posilu do týmu. Ale vše směřuje za výsledky a zde je naprostým základem kvalitní trénink. Na obou soustředěních vše perfektně šlapalo a všichni členové týmu jsou profíci, takže byla radost sledovat jednotlivé tréninky. Zjednodušeně řečeno, tým se dostal do stavu, kdy každý ví, kdy je čas na legraci a kdy je čas na seriózní trénink. A ve všem jdou naplno ;-). Tudíž srandičky mimo trénink a na tréninku si navzájem nedarují ani metr a každý využívá společných soustředění ke zlepšení, ke kterému týmové tréninky jednoznačně přispívají. Novinkou je týmový profil na Stravě, kde je většina členů týmu přihlášena, tudíž mají o sobě přehled i mimo soustředění. A není to jen o hecování se navzájem, ale i já mohu dle dat z profilu občas někomu poradit, mít přehled a také naši fanoušci mohou získat nějakou tu inspiraci a představu, co a jak kdo dělá.

A co Vaše „ředitelování“ a péče kolem týmu?

Samozřejmě za těmi skvělými soustředěními a sportovní stránkou týmu je i ta neméně důležitá, byť na první pohled ne zrovna viditelná strana, a to zajištění financí, plánování, doplnění nebo změna týmového složení a další a další práce. I zde jsme ušli notný kus cesty, byť mě ještě hodně práce do zimy čeká. Na rozdíl od závodníků, v této oblasti nebylo žádné volno po sezoně, ale vlastně jsem přešel z jedné sezony rovnou do druhé. Absolvoval jsem setkání se všemi partnery týmu, většina partnerů zůstává i nadále, někteří končí a na mě bylo a je zajistit naplnění rozpočtu na další sezonu. Jde o neustálý koloběh, ale byť nejde o nic jednoduchého tak jsem rád, že se mi zatím daří. Novinkou, se kterou vyjdeme na světlo světa později je, že do nové sezony vstoupíme s novým Titulárním partnerem, na poli Hlavních partnerů také přivítáme nováčka a vše je směřováno k dalšímu vylepšení podmínek týmu. Mě osobně asi nejvíc těší to, že jsem zajištění týmu konečně dostal do stavu, že všichni dosavadní členové týmu jsou již „profíci“, čímž došlo ke změně, kdy dosud byli placeni fixní částkou jen opravdu ti nejlepší/nejúspěšnější. Samozřejmě je zde stále rozdíl mezi „řadovým“ členem týmu a „lídrem“, tak tomu bude vždy, ale myslím že celá VISMA SkiClassics a nároky na jednotlivé závodníky se dostaly již do stavu, kdy byl tento krok jen logickým pokračováním dosavadního vývoje. Tento krok s sebou nese logicky i nárůst potřebného rozpočtu, takže mi asi budete věřit, že se nenudím ;-).

Zpět k závodníkům, zde zůstává vše při starém?

Kdepak, i zde došlo k několika změnám. Aktuálně tým tvoří 8 závodníků v čele s Katkou Smutnou a Ilyou Chernousovem jako lídry. Oproti loňsku se tým rozrostl o několik posil. Z České republiky naše řady posílila Tereza Tvarůžková, nadějná lyžařka z Beskyd, loni ještě juniorka. S týmem absolvuje kompletní letní přípravu a v zimě by se „na zkušenou“ měla objevit ve 4 maratonech, byť její prioritou bude nominovat se a uspět na MS do 23 let. Kromě toho, že je nadějnou lyžařkou, tak zároveň skvěle válí v horských kolech, kde také atakuje reprezentační družstvo. Další 2 posily týmu pocházejí z Polska a to Jan Antolec a Pawel Klisz, do loňského roku stabilní část polské reprezentace. Lyžařské maratony pro ně budou novou zkušeností, byť Jan stolec loni skončil těsně druhý v největším poleském lyžařském maratonu, hned za zkušeným Jirkou Ročárkem. Naopak v týmu nepokračuje Adam Fellner, který využil možnosti stát se členem B-týmu české lyžařské reprezentace a Barbara Jezeršek. Barbara původně plánovala s vrcholovým lyžováním skončit, ale nedávno se rozhodla zkusit bojovat o MS Seefeld 2019, které je jejím hlavním cílem. Taktéž pro Adama bylo v předchozích letech tradiční lyžováním prioritou, toto rozhodnutí jsem očekával a oběma držím palce. Poslední „odchod“ z pozice závodníka se týká mě, již jsem to avizoval dříve a zatím nepočítám, že bych se na „soupisku“ závodníků vrátil. Má parketa by již měla být čistě v zajištění týmu, hodně aktivní bych měl být v zimě v servisu. Pokud se na start nějakého maratonu postavím, tak to bude spíše nárazové rozhodnutí ;-).

Co čeká tým v následujících týdnech?

Naší nejbližší akcí je Alliansloppet ve Švédsku (25.8.), který je nejmasovějším závodem na kolečkových lyžích ve Skandinávii a na který vyrážíme již tradičně každý rok. Kromě Katky Smutné zde budeme v kompletním složení. Letos se premiérově zúčastníme kompletního MČR na kolečkových lyžích v Liberci (28.-30.9), odkud se přesuneme do lyžařského tunelu v Oberhofu. Po loňské zkušenosti vyrazíme počátkem listopadu na sníh do švýcarského Lenzerheide, pak nás čeká italské Livigno a 30.11. se kola nové sezony VISMA SkiClassics opět roztočí naplno…

#BauerSkiTeam #LukasBauer #KaterinaSmutna #IlyaChernousov #JanŠrail #AlexisJeannerod #RoxaneLacroix #AdamFellner #BarbaraJezeršek #TerezaTvaruzkova #JanAntolec #PawelKlisz #BoziDar #BoisdAmont #lyzarskareprezentace #VISMASkiClassics #longdistance #marathon #czech