Hlavní partneři

Skvělý start Bauer Ski Teamu do seriálu Visma Ski Classics: 4. místo v prologu

Vydařený vstup do sezony dálkových běhů na lyžích má za sebou Bauer Ski Team, který do posledních metrů bojoval o pódiové umístění v úvodním prologu Visma Ski Classics ve švýcarské Pontresině. Nakonec na stupně ztratil pouhých 5 desetin sekundy a skončil čtvrtý, jako nejlepší ze tří českých týmů na startu.


Bauer Ski Team absolvoval týmovou časovku ve třech mužích, kteří se společně vydali na 11kilometrovou trať jako první, a dvou ženách, které vyrazily do stíhacího závodu na základě výsledku svých kolegů. „Já jsem s celkovým 4. místem velmi spokojen! Samozřejmě trošku zamrzí, že Katka byla od 3. místa jen kousíček, ale já od začátku říkal, že tým bude trochu doplácet na můj aktuální stav po zdravotních problémech prodělaných v přípravě. Myslím, že Ilja Černousov s Honzou Šrailem se o mě v průběhu závodu velmi dobře postarali a Katka Smutná s Barbarou Jezeršekovou jely perfektně svoji část. Celkově to beru jako vydařený vstup do sezony,“ hodnotil umístění v prologu šéf týmu Lukáš Bauer.

V mužské části týmového závodu rozhodoval čas třetího v pořadí, na jehož základě se počítaly odstupy žen pro stíhací závod. Bauer Ski Team zvládl úvod dobře takticky a trojice Jan Šrail, Ilja Černousov a Lukáš Bauer dorazila do cíle pohromadě na 7. místě. „Už s tím jsem byl spokojený. Věděl jsem, že Ilja kvůli mně nemůže jet tak naplno, jako by jel sám, stejně tak Honza. Přece jen můj výpadek v přípravě byl veliký. Oni dva udávali tempo, střídali se na větrných pasážích a odvedli tak obrovský kus práce. I když jsem se samozřejmě i já zapotil,“ vyprávěl v cíli spokojeně Lukáš Bauer.

Do ženského stíhacího závodu odstartovaly v barvách Bauer Ski Teamu Kateřina Smutná a Barbara Jezeršeková s minutovou ztrátou na první místo, ale jen s 20sekundovým mankem na třetí příčku. To dokázala Smutná velmi rychle smazat a poté až do posledních centimetrů bojovala se svými soupeřkami o stupně. Na ty jí nakonec chybělo pouhých 5 desetin sekundy. „Takový kousek od třetího místa samozřejmě zamrzí, ale celkově jsme se 4. místem spokojení,“ radovala se po závodě ženská jednička týmu. „Holky od třetího místa startovaly do závodu jen chvíli přede mnou, protože naši kluci odjeli svůj závod dobře, takže ztráty byly malé a třetí místo hodně reálné. Kari Vikhagen je ale hodně dobrá sprinterka, takže bylo jasné, že s ní to bude v závěrečném sprintu hodně těžké. Navíc měla taktiku nejet v naší skupině ani metr první a asi se jí to vyplatilo. Ale já jsem spokojená a uvidíme příští týden!“ těšila se Smutná na další závod.


Seriál dálkových běhu Visma Ski Classics pokračuje příští víkend v Italském Livignu, kde je na programu 35km závod La Sgambeda. I v něm bude Bauer Ski Team útočit na stupně a opírat se především o své jedničky Ilju Černousova a Kateřina Smutnou.


photo: Bauer ski Team, Magnus Östh, VISMA SkiClassics


#LukasBauer #JanŠrail #IlyaChernousov #BarbaraJezeršek #KaterinaSmutna #BauerSkiTeam #Pontresina #ProTeamTempo #VISMASkiClassics #lyže #DKBSkihalleOberhof #season #czech