Hlavní partneři

Soustředění Lenzerheide zpětně

Soustředění v Lenzerheide velmi úspěšné, v závodech ukázaly sílu jedničky týmu


Poslední soustředění Bauer Ski Teamu před ostrým startem sezony proběhlo ve švýcarském Lenzerheide. Kromě tréninků na zasněženém okruhu se dostalo i na kolečkové lyže a vrcholem byl kontrolní závod v Davosu s reprezentačními týmy Itálie, Švýcarska a Německa. V nich zazářily jedničky týmu Katka Smutná, která vyhrála, a Ilja Černousov, který skončil druhý. I díky tomu považuje šéf týmu Lukáš Bauer soustředění za velmi vydařené.

Do Lenzerheide se Bauer Ski Team v rámci přípravy na novou sezonu vydal už podruhé. Jedná se totiž o domov Ilji Černousova s možností tréninků na sněhu díky 1,7 km dlouhému okruhu. „Lyžování už teď samozřejmě hraje prim. Až na tři těžké tréninky jsme se pohybovali ve střední intenzitě, najížděli jsme kilometry a ladili lyžařskou techniku. Některé dny jsme zařadili i kolečkové lyže,“ popisuje náplň týdenního soustředění Lukáš Bauer.

„Neslo se to v duchu pohodové atmosféry. Podruhé jsme absolvovaly soustředění i s Katkou Smutnou a Radimem Dudou, jejím partnerem a trenérem. Jinak jsem tam byl já, Ilja, Honza Šrail a Adam Fellner,“ říká šéf týmu a zároveň závodník v jedné osobě.


Kontrolní závody i tréninky ukázaly dobrou formu


Lukáše Bauera těšil přístup jeho parťáků k tréninku i jejich aktuální forma. „Myslím, že Ilja a Katka jsou na tom velmi dobře. Moc se mi v tréninku líbil i Honza Šrail a Adam Fellner. Ostrý test ale samozřejmě přijde až na závodech a je mi jasné, že vzhledem k hlavním laufům až na začátku příštího roku nemusíme být ještě v TOP formě.“ Přesto potěšily výsledky kontrolních závodů v Davosu, kterých se účastnily reprezentační družstva tří států (Švýcarsko, Rakousko, Itálie) připravující se na start Světového poháru. Kateřina Smutná vyhrála mezi ženami, Ilja Černousov byl druhý mezi muži.

Pozitivní zprávou z posledního soustředění před startem Visma Ski Classics je i to, že členové Bauer Ski Teamu jsou zdraví. „Musím zaklepat, naprostá většina celé půlroční přípravy proběhla v tomto směru bez problémů. Jen Honza Šrail trošku laboroval se zdravím v říjnu a já jsem prodělal boreliózu, kterou mi našli v září. Měsíc jsem bral antibiotika a nemohl trénovat, takže pořád doháním tréninkové manko,“ upřesňuje Lukáš Bauer.


Vzhůru na start!


Lukáš Bauer s Honzou Šrailem v pondělí odcestovali do Livigna, kde už od konce soustředění v Lenzerheide trénuje i Katka Smutná a Adam Fellner. Ten se následně přesune na závody Světového poháru, k týmu se ale ve čtvrtek připojí ještě Ilja Černousov a společně s Barbarou Jezeršekovou se tahle pětice vydá na start letošního ročníku Visma Ski Classics do švýcarské Pontresiny, kde je na programu 26. listopadu úvodní prolog v podobě týmové časovky.

#LukasBauer #IlyaChernousov #JanŠrail #AdamFellner #KaterinaSmutna #BauerSkiTeam #Lenzerheide #DKBSkihalleOberhof #lyže #kolečkovélyže #běh #training #trenink #czech #VISMASkiClassics