Hlavní partneři

MČR – Výjezd na Ještěd

3.10.2017

Poslední zářijový víkend jsme měli jasný program – účast v již tradičním výjezdu na Ještěd, který byl opět tradičně Mistrovstvím České republiky na kolečkových lyžích. Tímto závodem jsme chtěli obrazně zakončit letní přípravu a jako cíl jsme si stanovili boj o stupně vítězů. Katka s Honzou loni tento závod vyhráli, takže měli nastupovat v roli obhájců.

Měli… :-(. Bohužel nám Honza po výborně absolvovaném soustředění na Božím Daru, které končilo v před závodem, onemocněl a již ve čtvrtek bylo zřejmé, že se na start nepostaví :-(. Škoda, protože na tom byl Honza opravdu dobře.

A tak jsme jak v ženách, tak i v mužích měli po jednom zástupci teamu a Lukáš, také zdravotně indisponován :-(, fungoval jako podpora na trati, kdy absolvoval celý závod poblíž Adama, aby byl nablízku s náhradními holemi. Katku opečovával Radim a tak si mohli závodníci užívat luxusní podpory ;-). Katka si ještě na „rozehřátí“ vítězně absolvovala sobotní závod v Hrádku nad Nisou – 30km v rovinatém terénu a již tu byla mistrovská neděle.

Počasí skoro ideální, slunečno, žádné vedro a ve 13:15 se z Janova Dolu vyrazilo pěkně zostra. Adam chvílemi tahal vedoucí skupinu a i Katka se pohybovala ve vedení ženské kategorie hned od začátku. První podstatné rozdělení startovního pole přišlo ve stoupání zhruba 2,5km po startu, kdy Adam spolu s Martinem Jakšem a Petrem Mlynárem (reprezentant Slovenska) poodjel zbytku startovního pole, ale bohužel za chvíli začal na tuto dvojici také ztrácet. Následovaly spíše rovinatější pasáže, kdy nebyla šance vedoucí dvojici sjet a Adam byl dojet jinou dvojicí reprezentantů (Jonáš Bešťák a Petr Knop). Martin Jakš s Petrem Mlynárem pozvolna svůj náskok navyšovali, ale v serpentinách před Výpřeží začal Petr Mlynár zaostávat.  Sice si stále držel zhruba půlminutový náskok na skupinku, kde jel Adam, ale zhruba 2km před cílem přišla výraznější krize a jeho náskok se velmi rychle tenčil.

Zhruba 800 metrů před cílem byl dojet Adamem a Jonášem, Adam zhruba 500m před cílem zaútočil a i když odpadl Petr, Jonáše se mu nepodařilo setřást. Protiútok na sebe nenechal dlouho čekat a zhruba 200m před cílem měl Adam hodně práce zůstat v kontaktu, ale 100m před cílem už bylo jasné, že na Jonáše dnes mít nebude a dojel si pro výborné 3. místo.

Adam předvedl velmi dobrý výkon, možná škoda, že v důležitém okamžiku cca 2,5km po startu nedokázal zůstat ve skupině s Martinem Jakšem, ale závod byl dramatický a i přes neúspěšný boj o 2. místo musíme být spokojeni. Katka svým vítězstvím podtrhla skvělou letošní bilanci, kdy v žádném startu v seriálu Skiroll Classics neprohrála a pro nás se jednalo o velmi úspěšnou neděli! ;-)

Nyní nás čeká několik dnů tréninku doma, marodi se snad již uzdraví a kluky čeká od pondělí lyžařský tunel v Oberhofu a Katka vyrazí s Radimem trénovat na Sardínii.