Hlavní partneři

Soustředění Boží Dar

27.9.2017

V druhé polovině září bylo na programu další soustředění a tentokrát jsme makali v okolí Božího Daru, kde je nespočet možností pro kvalitní trénink.  V září nám vždy graduje tréninkové zatížení, kdy prioritou je kvalita oproti kvantitě a Lukáš nám připravil našlapaný tréninkový plán.

Stěžejní tréninky byly vždy na programu dopoledne a odpolední fáze byla zaměřena spíše na vyplavení únavy, byť i ta samozřejmě postupně narůstala. Cílem byl velmi kvalitní týden tréninku, kdy byl kladen důraz na 4 hlavní tréninky na kolečkových lyžích nebo lyžařské imitaci a 2 kvalitní silové tréninky. Podrobný plán netajíme, naleznete ho na konci článku včetně videí a necháme vás nakouknout „pod pokličku“ ;-).

Bohužel se tréninků nemohl ze zdravotních důvodů účastnit Lukáš, ale i tak Adam s Honzou odvedli pořádný kus práce a Lukáš byl s jejich tréninky a projevem spokojen. Katka mezitím závodila na tradičních lyžařských testech a za účasti kompletní české reprezentace předvedla parádní formu a všechny čtyři starty absolvovala vítězně! :-)

Od úterý je na programu spíše lehčí trénink, kdy cílem je odpočinout si po intenzivním tréninkovém bloku, absolvovat jeden naváděcí trénink a v neděli nás čeká Výjezd na Ještěd. Tento již tradiční závod je opět Mistrovstvím České republiky, kde bude Honza s Katkou obhajovat loňská vítězství a my chceme v tomto 13km výjezdu opět bojovat o stupně nejvyšší!

Držte nám palce!

Tréninkový plán B.Dar:

Út 19.9

Dop: KL klas. (skate) – rozjetí 30´, 6x 5-6´MAX (Honza soupaž, Adam skate) – pauza 1:1, vyjetí 30´

Odp: Běh s holemi – II (I-II) – do 2h

St 20.9.

Dop: Běh II – 30´, Síla do 2h (kvalita) – cca 30´střed, zbytek činky 10-12 opak. (cca 80% MAX), delší pauzy

Odp: KL klas (soupaž/klasika) – 2,5h II (I-II)

Čt 21.9.

Dop: KL klasika – rozjetí 20-30´, 3x 20´výjezd klasika (horní ANP), pauza sjezd, vyjetí do 2-2h15´

Odp: Dle podmínek a chuti KL skate (I-II) nebo běh s holema (I-II) do 1,5h

Pá 22.9.

TVO

So 23.9.

Dop: běh II – 30´zapracování, imitace 50´ (mezi úseky ANP, úseky dynamický odraz) - těžký trénink, výklus do 2-2h10´

Odp: KL II (I-II) do 2h

Ne 24.9.

Dop.: Běh II – 30´, Síla do 2h (kvalita) – cca 30´střed, zbytek činky 10-12 opak. (cca 80% MAX), delší pauzy

Odp: běh II (I-II) do 2h