Hlavní partneři

Team PIONEER Investments na vítězné vlně…

18.9.2017

Dvě vítězství minulý víkend byly pouze předvojem skvělých výsledků, kterých naši závodníci Ilya Chernousov a Jan Šrail dosáhli v rámci finálového závodu prestižní série GUIDE World Classics Tour ve Val di Fiemme. Ilya závod vyhrál a Honzova aktivita během závodu byla oceněna vítězstvím na jedné ze sprintových prémií a celkovým 16. místem.

Letní varianta lyžařských maratonů – GUIDE World Classics Tour měla po 2 závodech v Norsku (Olaf Skoglunds Minelop – 80km a BLINK Classics -60km), 1 závodu ve Švédsku (Alliansloppet – 48km) na programu finálový závod FiemmeRollerskiCup-50km s cílem na slavném Alpe Cermis, kde již tradičně končí Tour de Ski. S ohledem na dlouhodobé plány ostatních a skvělé výsledky v rámci Alliansloppetu jsme do Itálie vyslali Ilyu s Honzou a nezbytný servis kolem závodů měl na starosti Petr Šrail.

Na startu nechyběl nikdo z větších favoritů a byť se většinu závodu nepodařilo nikomu výrazněji poodjet, tak se vedoucí skupina neustále přelévala a o občasné ataky nebyla nouze. Ilya se soustředil zejména na celkové umístění a snažil se kontrolovat situaci, zatímco Honza cítil šanci na sprintových prémiích, což potvrdil i vítězstvím na prémii v Teseru. Podobný „závod“ absolvoval i Petr Šrail, který měl na starosti zajistit občerstvování a rezervní hole v případě kolize, ale vše zvládal na jedničku. Na všech předem domluvených místech byl včas, kluci dostali vždy napít a i jedna výměna hole, kvůli ukopnutému hrotu, přišla vhod. Během závodu často velmi silně pršelo, bylo chladno, takže náročný závod po všech stránkách. Závod se nakonec rozhodoval v těžkém cílovém kopci, kde mezi nejaktivnější patřil Ilya, Morten Eide Pedersen (vítěz Jizerské 50 a vedoucí závodník GUIDE World Classics Tour) a Sjur Røthe, vynikající závodník SP a medailista z MS. Nejvíce sil měl nakonec Ilya, který si dojel pro vítězství a my jsme mohli začít slavit senzační víkend! ;-) Výborným výsledkem je i 16.místo Šrailíka, který potvrdil výbornou formu a již se těšíme na Mistrovství republiky, které nás čeká 1.10, kde zrovna Honza bude obhajovat titul Mistra ČR z loňského roku. Do té doby nás čeká ještě náročné soustředění v Božím Daru, takže jak vidíte, neusínáme na vavřínech! ;-)