Hlavní partneři

Alliansloppet 2017

28.8.2017

Konec srpna se pro nás, jako již tradičně, nese ve znamení účasti na největším závodě na kolečkových lyžích – Alliansloppetu. Letos se nám dařilo zase o kousek více a byli jsme ve švédském Trollhättanu vidět.

Letos jsme vyráželi směr Trollhättan autem, ale nakonec 14h cesta vcelku v pohodě utekla. Chvíli p nás dorazil letecky ze Ženevy i Alexis, bohužel Ilya měl z Curychu zpožděné lety a tak, byť letecky, ale nakonec strávil na cestě stejný čas jako mi autem a na hotel dorazil až po půlnoci :-(.

Pátek byl vyhrazen tréninku na závodní trati, posledním přípravám na závod a Lukáš měl na programu předzávodní rezentaci několik dalších schůzek a porad. Takže jsme se ani nenadáli a byla tu sobota. Závodní sobota! Start byl naplánován na odpoledních 14:20 (holky) a 14:35 (kluci), takže dopoledne ještě lehce předzávodní trénink, kdy někdo volil kolečkové lyže a někdo běh, Lukáš mazal na předzávodní poradu týmů, pak oběd, týmová porada s určením odjezdů, občerstvování, posty s náhradními holemi (ty se zde každoročně lámou jako o život :-() a už jsme frčeli na závod.

Holčičí start proběhl bez větších problémů, u kluků bohužel Ilya spadl hned po startu, kvůli chybě závodníka před ním, ale byl brzy zpět vpředu. První kolo bylo vcelku nervozní, kdy se velká skupina závodníků neustále přelévala, ale našim závodníkům se zatím větší patálie vyhýbali. Katka se, vcelku s přehledem, pohybovala ve vedoucí skupině žen a i kluci, zejména Ilya, Alexis a Honza byli také blízko čela. V první polovině druhého kola bohužel z vedoucí skupiny odpadl Lukáš s Adamem a i když se snažili, tak už se jim nepodařilo do vedoucí skupiny vrátit, což je podobné závodům na kole. Nějakou dobu závodili každý osamoceně, ale pak se sjeli s několika dalšími závodníky, včetně Johna Kristiana Dahla, excelentního laufaře, a  mohli se chvílemi střídat. To hlavní se ale dělo vepředu, vedoucí skupina zůstávala stále dost velká, ale i v polovině posledního okruhu byli naši kluci vepředu.

Občas došlo k nějaké komplikaci, bohužel jedna velmi nepříjemná se stala i Honzovi a zhruba 2-2,5km před cílem se přimotal do kolize s pořadatelem a následoval nepříjemný pád, který ho odstavil z možného boje o skvělý výsledek :-(. Náplastí bylo výborné umístění Katky Smutné, která si ve finiši dojela pro skvělé 3. místo, Ilya výborné 7., Alexis 15. Honza dokončil závod na 29. místě, Lukáš 53. a Adam 60. O vyrovnanosti finiše napovídá i skutečnost, že prvních 16 závodníků se vešlo do neskutečných 3“ ztráty na vítěze..

I když jsme měli trochu té smůly a rádi bychom viděli Honzu bojovat v čelní skupině až do cíle a Lukáše s Adamem na lepších umístěních, tak hodnotíme závod jako velmi vydařený a úspěšný!

Neděle byla ve znamení cestování domů a nyní již jsme zase zpět v procesu…

Výsledky včetně mezičasů zde: muži , ženy