Hlavní partneři

Červenohorské sedlo - 1.-9.8.

Po mé loňské skvělé zkušenosti z několika společných tréninkových dní s Adamem Fellnerem v Jeseníku a okolí, včetně účasti na výjezdech na kolečkových lyžích na Praděd a Dlouhé stráně, byla letošní volba srpnového programu jasná ;-)


A tak jsme s týmem PIONEER Investments vyrazili směr Jeseníky a pro letošek využili skvělé zázemí oddílové chaty na Červenohorském sedle, které nám poskytl Fénix Ski Team Jeseník. Kromě týmu s námi trénoval i Pavel Ondrášek a Katka Mondlová, kteří skvěle zapadli a doplňovali pohodovou atmosféru soustředění.


Na programu byl ještě spíše objemový trénink s několika rychlejšími tréninky a zejména účast na víkendových výjezdech na Praděd a Dlouhé stráně. Vše bylo sladěno tak, abychom kvalitně odtrénovali a zároveň slušně absolvovali závody, byť jsme na ně nikterak neladili. Závody se nám skvěle vydařili a v obou závodech jsme dominovali – v mužské kategorii jsme obsadili kompletní stupně vítězů a Katka Smutná vyhrála kategorii žen. Těžištěm soustředění byly zejména tréninky na kolečkových lyžích (třeba náročný výjezd na Dlouhé stráně jsme absolvovali celkem 5x), běh s holemi a nějaké to posilování. Náročné tréninky na kol.lyžích v kopcích jsme kombinovali s rovinatějšími kolem Jeseníku nebo v okolí Vidnavy a Žulové.


Celou dobu soustředění jsme měli neuvěřitelné štěstí na počasí, které se vydařilo a jediný déšť dorazil v pátek odpoledne, kdy jsme měli naplánované volno ;-).


Z Jeseníku jsme odjížděli rozumně unavení, spokojení se vším, co a jak se nám podařilo odtrénovat a za mě naprostá spokojenost i z fungování týmu a atmosféry, která se nesla v pohodovém duchu po celé soustředění.


Aktuálně každý pokračuje v individuálním tréninku, někteří mají na programu zhruba týdenní dovolenou a opět se společně sejdeme na švédském Alliansloppetu, asi největším závodě na kolečkových lyžích, který se koná 26. srpna ve švédském Trollhättanu. Zde se sejdeme (až na Barbaru Jezeršek) v kompletním týmovém složení, tedy nejen s Ilyou, ale také Alexisem, kterému zatím společnou přípravu hatili akce francouzského reprezentačního týmu, které s našimi kolidovali.


Užívejte léta a držte nám palce!


Lukáš


#KateřinaSmutná #TeamPIONEERInvestments #LukášBauer #JanŠrail #AdamFellner #Praděd #Dlouhéstráně #rollerski #training #camp #czech