Hlavní partneři

Kateřina Smutná posiluje Team PIONEER Investments

Velké přestupy se teď nemusí odehrávat jen ve fotbale. Jeden takový - z českého pohledu zcela výjimečný - se zrodil i ve světě lyžařských laufů. Kateřina Smutná, v minulé sezoně vítězka sedmi závodů seriálu VISMA SkiClassics, totiž končí u norského týmu Santander a v nadcházejícím ročníku bude v šampionátu dálkových běhů hájit barvy české stáje PIONEER Investments! Tomu šéfuje nejúspěšnější lyžař české historie Lukáš Bauer. 

 "Je to velká pecka! Katka je v laufech závodnice světového formátu a mě těší - zároveň i zavazuje - že si náš tým sama vyhlídla. Po zimě se ozvala, jestli nepotřebujeme posílit, a já měl okamžitě velký zájem. V minulosti už SkiClassics vyhrála, letos skončila druhá, ale v mnoha závodech dominovala. Vím, že je hladová po odplatě. K tomu potřebuje silný tým a skvělý servis a já věřím, že jí ho zajistíme. Ovšem je to zavazující," říká Bauer.
Sama 34letá Smutná přidává, že tým PIONEER Investmants byl první volbou. "Lukáš se nás každý rok ptal, jak to se mnou vypadá u Santanderu. Po této sezoně ale Norové ukončili smlouvy všem cizincům, nechali si v týmu jen Nory, tak jsme si s trenérem řekli, že Lukáš Bauer a jeho tým by měli být první, komu to řekneme." Spojení má výjimečný rozměr i proto, že loni se Smutná po deseti letech v rakouské reprezentaci vrátila do té české. "Závodit s českou vlajkou na hlavě v českém týmu je pro mě ideální," netají se.


Smlouvu se stájí podepsala na rok, do týmu s ní přichází i Radim Duda, její trenér a partner. Připravovat se bude individuálně v Rakousku, zároveň má dveře otevřené na všechna týmová soustředění. "Hvězdným závodníkům vždy dáváme roční kontrakt. Chci, aby si potvrdili, že náš tým funguje, a ne aby byli svázáni smlouvou, pokud by se jim něco nelíbilo, nefungovalo. Zároveň to žene tým, aby byl tip ťop," vysvětluje Bauer.
S příchodem Smutné a s tím, že u PIONEER Investments pokračuje i mužský lídr Ilja Černousov, se výrazně zvyšují ambice v týmové soutěži. V uplynulé sezoně skončil sedmý a teď... "Možnost zlepšení tam je. Do týmového bodování se vždy počítají dva kluci a jedna žena, takže věřím, že máme šanci i do třetího místa," tvrdí Smutná. Pro Bauera, jehož cílem je kromě solidních výsledků i vychovávat mladé české lyžaře, je podstatná jiná skutečnost. "Máme elitní závodníky i mix mladých, kteří se mohou učit. Nechci stavět tým plných hvězd, které by spolu nevyšly. Vždycky jsem si dával záležet, aby lidi v týmu dobře povahově fungovali. Osoba Katky to splňuje."


Aktuálně má tedy profesionální část týmu PIONEER Investmants následující složení: Ilja Černousov, Kateřina Smutná, Lukáš Bauer, Barbara Jezeršek, Jan Šrail, Alexis Jeannerod a Adam Fellner. Černousov, Šrail i Smutná plánují absolvovat všechny závody VISMA SkiClassics, ostatní - vyjma Bauera, který ukončil reprezentační kariéru a rád by se objevil alespoň v 6 závodech VISMA SkiClassics - se ostatní chtějí probít do národních týmů a na olympiádu, i proto si v programu škrtnou některé závody.


"Katka mě ujišťovala, že chce odjet celý seriál, z čehož plyne, že necílí na olympiádu. Jsem trochu rozpolcen. Jako sportovce mě to mrzí, ale jako šéfovi laufařského týmu mi to vyhovuje. Na druhou stranu po tom, jak k ní po sezoně přistoupil lyžařský úsek, se Katce ani nedivím." 


Sama Smutná, jinak účastnice dvou olympiád, hry v Koreji zatím neodpískala, přesto říká: "Olympiáda pro mě úplně tabu není, ale mým největším cílem jako každého maratonce je Vasův běh. Tomu budu podřizovat všechno a pro mě osobně je ten Vasák o něco výš než olympiáda. Neříkám, že do Koreje nepojedu, nechávám si otevřená vrátka, jenže Vasák je hned týden po hrách, což by asi nebylo ideální."


Sezona VISMA SkiClassics startuje 26. listopadu prologem ve Švýcarsku, čítá 11 závodů, přičemž Jizerská 50 se běží 18. února a Vasův běh 4. března.

 

 

Please reload

© 2018 by eD system Bauer Team

Navštivte nás na sociálních sítích!

  • Instagram Clean
  • Facebook Clean