Hlavní partneři

První soustředění 2017 je za námi...

První letošní soustředění máme úspěšně za sebou. Stejně jako v loňském roce jsme vyrazili na MTB puťák a letos jsme jako startovní místo zvolili Jeseník a postupně směřovali na jih.


Základ tvořili 3 „pionýři“ (L.Bauer, A.Fellner a J.Šrail), protože Ilya se bude letos účastnit pouze některých soustředění s ohledem na rodinu, Alexis musí své aktivity skloubit s reprezentačním B-týmem Francie, kam se po kvalitních zimních výsledcích nominoval (na rozdíl od českého týmu, který ani po kvalitních výsledcích Honzy Šraila zejména v první půlce sezony a Adama Fellnera (dobrá výkonnost po většinu sezóny včetně celkového vítězství ve Slavic Cupu) o tyto závodníky neprojevil sebemenší zájem :-( …což nás po sportovní stránce mrzí, ale holt v tom musíme vidět pozitivum pro tým, že nemusíme řešit skloubení týmových a reprezentačních povinností…). A Barbara je zpět v Austrálii, kde se připravuje na novou sezonu s cílem v podobě Olympijských her a co možná nejlepších výsledků v příštím ročníku VISMA SkiClassics. Účast na soustředění jsme nabídli i dalším sportovcům a také „konkurenci“ v podobě Silviňáků a Atlasu, takže nás doplnil ještě Kim Žalčík – talentovaný junior z Jeseníku, Pavel Ondrášek z Atlasu a Andrea Klementová z Vimperka, která s námi absolvovala vždy jen část etapy a pak autem zajišťovala doplňování ionťáků a další servis, což je na puťáku důležité.


V úterý 30.5 jsme vyrazili z Jeseníku, kdy jsme se skoro po 6ti hodinách dostali na Pastviny a cestou jsme navštívili jak Paprsek (místo konání Jelymana – závodu série SkiTour), tak i samotný vrchol Kralického Sněžníku, kde jsme s ohledem na přírodní rezervaci museli kus po svých, ale stálo to za to. Středa začala plaváním v přehradě a pak přesun do Proseče u Skutče, místy jsme trošku bloudili (někdy za to mohla vysoká rychlost, jindy slabší značení), ale nakonec úspěšně dorazili a večer nás čekal ještě hodinový běh v tamních pískovcových skalách. Čtvrtek ráno fotbálek a odpočinkový den v podobě kratší (kilometrově, ale ve skutečnosti ne zásadně časově jak bylo očekáváno ;-) ) etapy do Nového Města na Moravě. S ohledem na časově delší etapu, než bylo plánováno, jsme vypustili odpolední ferraty v okolí nádrže Vír a jen se tak poflakovali, před dalšími 2 dny. Páteční přesun do Koněšína u Dalešické přehrady proběhl bez potíží, večerní běh na hodinu a kousek byl zpestřen přeplaváním přehrady zpět a již jsme měli před sebou poslední den a to nás čekala etapa v okolí Náměště nad Oslavou, kde na nás čekalo mnoho singltracků, někdy i tlačení to velmi prudkých kopců, prostě super zakončení vydařeného soustředění.


V souhrnu jsme absolvovali v 5ti dnech přes 400km na horském kole, k tomu nějaký ten běh, hry, plavání, což nám v součtu dalo přes 28h čistého času zátěže. Vše za vydařeného počasí, někdy možná až moc ;-) , ale bezchybné zajištění Isostarem, který v některých etapách tekl doslova proudem, nám zajistilo kvalitní hydrataci.


Tudíž palec nahoru za kvalitní soustředění a znovu se sejdeme koncem června na Božím Daru, kde bude na programu jak funkční vyšetření na páse (běh i kolečkové lyže), tak už i specializovanější lyžařské tréninky.


#czech #TeamPIONEERInvestments #LukášBauer #AdamFellner #JanŠrail #Isostar #MTB #Author #SkiTour #NovéMěstonaMoravě #FiatTalento #training #team #tým