Hlavní partneři

SKVĚLÝ ZÁVĚR SEZONY: VŠICHNI ČLENOVÉ BAUEROVA TÝMU VE SKI CLASSICS BODOVALI

Přál si, aby celý tým dojel na bodech, a to se podařilo. Dokonce s rezervou. Všech šest lyžařů laufařského týmu PIONEER Investments skončilo v závěrečném klání seriálu Ski Classics v první čtyřicítce. Barbora Jezeršek pak mezi ženami obsadila v 67kilometrovém běhu Ylläs-Levi ve Finsku dokonce pátou příčku, což je její nejlepší sezonní umístění. "Jela naprosto výborně. Je to od ní skvělé zakončení sezony a je rovněž tím, koho bych chtěl dnes z našeho týmu vyzdvihnout," říkal po závodě šéf "pionýrů" Lukáš Bauer.

Mezi muži pak potvrdil roli lídra Rus Ilja Černousov, který skončil osmý, když ho od druhého místo dělila jediná vteřina. "Takže i u něj platí, že je to super výsledek. Stejně tak Alexis jel výborně a splnil mé přání, aby skončil do první dvacítky," uvedl Bauer.

Alexis Jeannerod byl 20., Jan Šrail 34., Lukáš Bauer 37. a Adam Fellner 40. "Adam jel velmi slušně, dlouho se držel ve skupině s Honzou Šrailem, až dva kilometry před cílem z té skupiny vypadl. To já jsem měl dost nevydařený závod, sice jsem to nakonec ukvedlal na 37. místo, ale hodně jsem se na té trati natrápil. Bylo poznat, že už je konec sezony. Že už není kde brát. Takže jsem rád, že mě už příští týden žádný závod nečeká," popisoval Bauer. A s ironií přidal: "Kdyby se mi nejelo takhle špatně, možná bych se i kochal."

Ve Finsku totiž bylo azuro, svítilo slunce, krásné počasí. "Ráno bylo minus 10 stupňů, postupně se oteplovalo. Třeba Barbara si pochvalovala, jak skvělé lyže měla. Zkrátka servismanům se podařilo je velmi dobře namazat," říkal Bauer.

Teď už je pro tým úspěšná sezona seriálu Ski Classics u konce. Team PIONEER Investments ještě ve čtvrtek čeká v Praze setkání s žurnalisty, kde bude hodnotit celoroční vystoupení týmu.

#LukášBauer #IlyaChernousov #JanŠrail #BarbaraJezeršek #AdamFellner #AlexisJeannerod #TeamPIONEERInvestments #SkiClassics #czech