Hlavní partneři

BAUERŮV TÝM JEDE PRO BODY NA FINÁLE SKI CLASSICS

Tak už jdeme do finále... Jen týden po laufu Reistadlöpet v Norsku se už celý ansámbl Ski Classics včetně týmu PIONEER Investments přesunul do finského Levi, kde je v sobotu na programu poslední závod seriálu. Po téměř pěti měsících je tu závěrečný 13. podnik sezony. "A my ho chceme zakončit tak, jak se nám dařil celý ročník," přeje si šéf týmu Lukáš Bauer.

Především minulá zastávka v Norsku ukázala velkou sílu týmu - všech šest členů se totiž dostalo do elitní třicítky mezi muži i ženami. A osvědčená sestava - až na jedinou výjimku - se zúčastní i 67kilometrového běhu Ylläs-Levi ve Finsku. "Odjel pouze Martin Jakš a místo něj bude závodit Honza Šrail. Vzhledem k jeho tělesné stavbě - je to hromotluk - by mu moc neseděly kopce z minulého týdne, tak snad teď ukáže, že mu týden volna prospěl. Určitě ale chci, abychom zase všichni byli na bodech. To je hlavní cíl," líčí Bauer.


Lídry jsou samozřejmě Ilja Černousov, u kterého si Bauer přeje umístění v elitní desítce. Mezi ženami je tradičním želízkem Barbara Jezeršek. "Snad potvrdí výborné sedmé místo Reistadlöpetu. Dobře by se mohl ukázat Alexis Jeannerod," říká Bauer.


U sebe a Adama Fellnera je trošku opatrnější, především profil tratě není tak náročný jako minulý týden v Norsku, kde skončil Bauer čtvrtý. Přesto to nebude nějaké snadné "klouzání". "V první půlce jsou tři větší kopce, ve druhé části převládají jezera, ale před cílem je docela velký a nepříjemný kopec. I když mají nadmořskou výšku 600 metrů, což je u nás skoro nížina, tak tady ty kopce vyčnívají. Jinak je závod tradičně obtížný s ohledem na zajištění servisu. Autem se dostaneme jen na tři místa, jinak jedeme divočinou," popisuje Bauer.


Závod startuje v 8.00, ženy do stopy vyrazí o 15 minut dříve. Přímým přenosem ho vysílá ČT Sport nebo VISMA SkiClassics PLAY.

#LukášBauer #IlyaChernousov #JanŠrail #AdamFellner #AlexisJeannerod #BarbaraJezeršek #TeamPIONEERInvestments #SkiClassics #czech