Hlavní partneři

PĚT ČLENŮ BAUEROVA TÝMU BODOVALO NA DRSNÉM LAUFU VE ŠVÉDSKU

Chyběl sice výsledek v první desítce, jenže zase se pět ze šesti závodníků protlačilo do bodované padesátky. I proto Lukáš Bauer, šéf týmu PIONEER Investments po hodně drsném švédském laufu Årefjällsloppet říkal: "Byl to z naší strany lepší průměr, jen mě mrzí, že nebodoval i Honza Šrail, abychom zopakovali Jizerskou padesátku, kde byl na bodech celý tým."

Už před startem byla přitom stáj "pionýrů" ochuzena o mužskou jedničku, Rusa Ilju Černousova, který se léčí z virózy. A tak se o nejlepší týmový výsledek pokoušela Barbara Jezeršek mezi ženami. A ačkoliv jí Lukáš Bauer vždy dává úkol skončit do první desítky, teď byl spokojen i se 14. místem. "Už před závodem se hodně spekulovalo, že bude profil změněný kvůli nepříznivému počasí. Nakonec ho zkrátili z 54 na 50 kilometrů, ubylo pasáží v horách a přidali v nížinách. Barbara měla namazané lyže, jenže servismanům se nepodařilo trefit stoupací mázu. A v kopcích se hodně trápila. Když jsme ji předjížděli, bylo vidět, že toho má plné zuby, ale dobojovalo to. Toho si cením," vyprávěl Bauer.

Muže z Team PIONEER Investments jste pak v cílových výsledcích našli "pěkně" pospolu. Alexis Jeannerod dojel 31., Lukáš Bauer 34., Markus Jönsson 40. a Adam Fellner o další dvě příčky zpět. "Z této čtyřky bych chtěl vypíchnout Alexise a Adama," uvedl Bauer. A vysvětlil: "Alexis měl jediný z nás problémy s lyžemi, především v horních pasážích. Mrzí mě to, protože tím projevem, jakým jel, se mohl pohybovat okolo 20. místa. Možná i výš. Adam Fellner byl zase před týdnem v Norsku 107., bylo to velké zklamání, ale teď si zlepšil své maximum ve Ski Classics z Jizerky. Na takhle těžkou trať se vydal soupažem, což je hodně hodnotné."


Sám se sebou moc spokojený Bauer nebyl, ale je to nejspíš důsledek toho, že se po světovém šampionátu v Lahti mnohem víc věnuje věcem okolo týmu. A v žertu říká, že si na závody jezdí jen odskočit. I tentokrát ale lauf odjel soupažem. "Chvílemi jsem bojoval, nešlo mi to. A chvílemi jsme měl radost, že ano. Zato cílová "rovinka" do sjezdovky mi dala zabrat," vzpomněl závěrečný drsný výjezd.


Team PIONEER Investments teď zůstává ve Skandinávii, protože seriál Ski Classics zde během dvou týdnů čekají ještě dva poslední dálkové běhy sezony. "A je to dobře. Máme v týmu mladíky, kteří si teď hlavně musí závody zažít. Musí toho okusit co nejvíc, získat zkušenosti, které pak v budoucnu prodají," ví Bauer.


photo: Magnus Östh a Silvini Madshus team

#MarkusJönsson #AlexisJeannerod #JanŠrail #AdamFellner #LukášBauer #BarbaraJezeršek #Arefjallsloppet #SkiClassics #czech