Hlavní partneři

Týden od Jizerské 50 utekl jako voda a náš předvoj již vyráží na Vasák…

Jizerská 50 z větší části úspěšně splněna, byť k naprosté spokojenosti kousek chyběl a nyní již veškeré přípravy finišují směrem k Vasáku. Dnes vyrazila část servisu směr švédský Sällen, kde tento legendární dálkový běh startuje již v neděli a závodníci dorazí letecky hned zítra.

Ze 3 hlavních cílů pro Jizerskou 50 se nám 100% podařil splnit jeden – ženské umístění do TOP 7. Bohužel se Lukášovi nepodařilo vyhrát prémii na 11.km a Ilyovi skončit v TOP 5, což byly zbylé 2 cíle. Oběma nechybělo moc – Ilyovi o trochu lepší lyže a Lukáš, s ohledem na ideální podmínky nahrávající rychlé soupaž, neměl s klasikou moc šancí, byť 13“ ztráta je velmi malá. Letošní Jizerská 50 byla velmi rychlá, čemuž výrazně pomohla promrzlá stopa, Barbara potvrdila 7.místem výborné výsledky z předchozích závodů, Ilya 12.místem jasně vzrůstající formu po nemoci a Lukáš, byť cíleně jedoucí na prémii, kde si potvrdil dobrou přípravu před MS a konečným 22.místem také odvedl předvedl slušný závod. Body získal i Adam Fellner, pro nějž byla Jizerka prvním pravým laufem, který absolvoval čistě soupaž a Jirka Harcuba byl prvním smolařem, který se nevešel na bodovaná umístění. Celkově s Jizerkou spíše spokojenost a nyní máme před sebou legendární Vasův běh.

Zde za tým bude startovat Ilya Chernousov – pro Vasův běh naše největší želízko v ohni; Honza Šrail, který se vrací po delších zdravotních komplikacích a v neděli na „rozehřátí“ absolvoval a vyhrál Šumavský skimaraton; Monique Siegel, která již za nás absolvovala LaDiagonelu a na poslední chvíli z MS v Lahti dorazí i Lukáš Bauer, který i přes náročný program v posledních dnech před Vasákem (středa 15km klasicky a v pátek závod štafet 4x10km na MS v Lahti) bude stát na startu. Za tým bude závodit i Markus Jönsson, který tým doplnil těsně před Marcialongou.


Pro Vasův běh máme za cíl co nejvíce podpořit Ilyu v co možná nejlepší výsledek (ideálně TOP 10), sázíme i na – ve Vasově běhu – velmi zkušeného Markuse Jönssona, ale i ostatní mohou překvapit. Samozřejmě otazníkem je, jak je na tom Honza Šrail po nemoci, co bude schopen předvést Lukáš Bauer po rychlém přesunu z MS a jak se Monique Siegel popere s premiérou na takto dlouhé trati švédského Vasaloppetu, ale to jsou otazníky na které se velmi těšíme a odpověď budeme znát již tuto neděli odpoledne.


Ani servisní tým nezahálí, „záloha“ již dnes vyrazil směr švédský Sällen, aby bylo vše již zítra nachystáno. Na programu následujících dnů je trénink na tratích, průzkum důležitých míst a tras, testy lyží,… Ve čtvrtek dorazí zbytek servisního týmu, v pátek pozdě večer Lukáš z MS a v neděli v 8.00 ráno startuje letošní Vasův běh!


Máme před sebou ještě hodně práce, ale těšíme se a držte nám palce!


Díky!

#Jizerska50 #MoniqueSiegel #IlyaChernousov #JiriHarcuba #AdamFellner #JanŠrail #LukášBauer #BarbaraJezeršek #vasaloppet #TeamPIONEERInvestments #czech