Hlavní partneři

LaSgambeda famózně ;-)

6.12.2016

Na LaSgambedu jsme se těšili, protože předchozí Prolog byla spíše show než standardní závod „lauf“ a tak jsme za ostrý start sezóny považovali právě LaSgambedu.

Ti co jeli Prolog byli v Livignu již od neděle a zbytek týmu dorazil ve čtvrtek. Konečně jsme byli v plném servisním složení, kdy Petra Šraila s Kubou Rádlem ještě doplnil Michal Kautz a Honza Kubíček a i závodníků jsme postavili více, zde rovných 7 za „SkiClassic tým“ a v „hobících“ další 3. Pátek byl klasicky ve znamení testů lyží, předtestu mázy a spousty dalších úkonů, vše pečlivě dokumentováno naším, již skoro dvorním fotografem Michalem Kubalou, jehož fotky vám dokreslují vždy atmosféru závodů a pro rychlou aktuálnost jsou vždy na našem FB profilu, většinou ještě ten samý den.

Veškeré zázemí fungovalo na výbornou, lyže si lebedili v péči servismanů a o naše věčně hladová břicha se staral Honza Kubíček, který k tomu vypomáhal při testech. Trošku komplikací byl fakt, že podmínky v pátek byly teplotně odlišné – předpověď slibovala 6°C ochlazení na sobotu – a vše ještě ovlivňovalo silné italské slunce.

Samotný závod dopadl týmově excelentně, kdy Ilya vletěl do světa SkiClassics rovnýma nohama a hned z toho bylo 2. místo a vlastně celý závod jel velmi profesorsky, kdy vždy byl ve správný čas na správném místě. Jediný, na koho v samotném závěru nestačil byl vítězný Tord Asle Gjerdalen, který ale v každém závodě patří k TOP favoritům. Velmi dobrý závod zajela i Barbara, která obsadila 8.místo a zejména v druhé části závodu si vedla velmi dobře. Stejně dobrý závod zajel Honza, který sice díky drobné krizi ve 3. okruhu ztratil kontakt s čelem, ale konečné 25.místo s malou ztrátou je výborné. Standardní výkon předvedl Adam, pro kterého byla LaSgambeda vlastně prvním SkiClassics „laufem“ a tak 53.místo hodnotíme jako dobré. Škoda jen pár vteřin, které Adama dělili od bodíků. Premiérový SkiClassics závod to byl i pro Jirku, který skončil 75. což ale hodnotíme jako adekvátní výsledek ve vztahu k Jirkovo nulovým zkušenostem se SkiClassics a aktuální výkonnosti.  Bohužel se závod zdaleka nevydařil dle představ jak Lukášovi tak Algovi, kteří doplatili na příliš hrubou strukturu na lyžích, což byla z testu chybná volba, resp. risk s odhadem radikálnějšího oteplení, právě díky silnému slunci, které bylo právě v pátek citelné… Škoda :-(.

Radost nám ale udělali i hobíci, kdy Martin Müller obsadil 107.místo (4. V kategorii!), Pavel Čihák 273.místo a Pavel Šmíd 508.místo.

Kromě LaSgambedy se ještě závodilo v Santa Caterině, kde si Valentin vyjel nominaci na SP v Davosu do závodu ve sprintu, který se koná již tento víkend. Program pro nadcházející víkend tedy je, že Alexis, Honza a Adam budou závodit na OPA Cupu ve Val di Dentru, Barbara s Valentinem na SP v Davosu a ostatní budou pokračovat ve svém tréninku.