Hlavní partneři

Bruksvallarna 2016 - 2 týdny jsou za námi...


Dnes je to již 2 týdny, co pilně trénujeme ve švédské Bruksvallarně. Zpočátku byly na programu delší tréninky o nižší intenzitě pro najetí úvodních kilometrů na sněhu, ale brzy přišly na řadu již tréninky, kde jsme okusili rychlost. O posledním víkendu jsme absolvovali i kontrolní závody na 10km (sobota klasicky a v neděli bruslením). Bohužel se nám nepodařilo domluvit s ostatními týmy, které zde trénují, z důvodu odlišných tréninkových plánů, ale i tak jsme závody absolvovali velmi kvalitně. Osobně jsem byl s oběma závody spokojen (byť bylo znát, že jde o první závody ;-) )a myslím, že i ostatním se vedlo vcelku dobře. Alexis se účastnil pouze klasického závodu (od čtvrtka ho již čekají nominační závody v Premanonu na úvodní SP) a nejel vůbec špatně. Myslím, že jel velmi slušně klasiku i Honza Šrail a v neděli mě také příjemně překvapil Adam Fellner, který svým výkonem potvrdil, že sobotní klasika byla spíše ojedinělým výpadkem. S ohledem na objem kilometrů, které mají kluci i Barbara najetý na sněhu jsem velmi spokojen.Co mě ještě těší, možná že i o trochu více, je super atmosféra, která zde panuje. Celý tým šlape jak hodinky a i ve volných chvílích si užíváme pohodu a srandu, kdy zahraniční závodníky zdokonalujeme v češtině a naopak pochytáváme důležitá slovíčka i od nich ;-). K tomu všemu výborná strava v podání Kamily Rajdlové a výrazná servisní pomoc v podání Kuby Rádla, kterého na nadcházející závody zde posílil i Petr Šrail, šéf našeho „Pioneerského“ servisu.

Až do dnešního dne nám zde počasí velmi přálo, na listopad až neskutečně dobré sněhové podmínky a stabilní teplota (někdy až moc zima ;-)) nám velmi pomohly v dosažení potřebné kvality tréninků. Dnes bohužel přišla slibovaná obleva, ale dle předpovědi by měla být jen dnes, tak doufáme, že tomu tak bude i ve skutečnosti a již začínáme vyhlížet první velké závody, které nás čekají v pátek – 10km bruslením – a v sobotu – 15km klasicky. S ohledem na množství týmů včetně kompletní reprezentace Švédska, Polska, Japonska, Španělska, českého B-týmu a dalších očekáváme velmi kvalitní startovní pole.


Držte nám palce!


Lukáš#crosscountryskiing #JiriHarcuba #JakubRádl #FiatTalento #AlexisJeannerod #Bruksvallarna #JanŠrail #AdamFellner #LukášBauer #teampioneerinvestments #PioneerInvestments #czech