Hlavní partneři

MČR, soustředění Boží Dar…

8.10.2016

Týden po náročném soustředění ve Francii (Lukáš s Adamem ještě mezitím absolvovali testy lyžařské reprezentace…a dobře! ;-)) bylo na programu Mistrovství České republiky na kolečkových lyžích v Liberci. Letos se jednalo o třídenní variantu, kdy na páteční prolog bruslením navazovalo sobotních 15km bruslením (oboje ve Vesci  - areálu MS 2009) a nedělní výjezd na Ještěd klasickou technikou. Závodníkům týmu PIONEER Investments se velmi dařilo (byť v rámci MČR startovali pod hlavičkou mateřských klubů) a celkem jsme získali 7 z 9 možných medailí! Absolutním „králem“ Mistrovství byl Honza Šrail, který v pátečním prologu obsadil 2. místo za výborně jedoucím Honzou Bartoněm, ale jak v sobotu, tak i v neděli vystoupal na příčku nejvyšší! Týmovým dnem bylo sobotních 15km, kdy jsme závodu jasně dominovali a obsadili první 4 místa. Děkuji týmu za skvělé výsledky, ale věřte, že v tvrdé práci pokračujeme! ;-)

Od pondělí 3.10 absolvovala část týmu další soustředění v okolí Božího Daru. Soustředění bylo zaměřeno převážně na tréninky na kolečkových lyžích, běh a trochu toho posilování. Stěžejními tréninky byl opět soupažový test na „běhátku“, intenzivní trénink lyžařské imitace a 2 dlouhé tréninky na kolečkových lyžích. S ohledem na razantní ochlazení nám přípravu komplikovalo počasí, kdy skoro celé soustředění proběhlo za deště (ale i sněhu), ale nakonec jsme vše zvládli a nikdo neonemocněl ;-). Soustředění oficiálně skončilo v pátek 7.10, ale s Adamem si ještě na závěr absolvujeme lahůdku v podobě přespoláku v Nejdku – Nejdecký kros 2016.

Následovat bude individuální příprava, Lukáš na chvilku vyrazí lyžovat na ledovec Dachstein (Alexis s Ilyou nyní využívají lyžařský tunel v Oberhofu) a již tu bude 25.10, kdy v Praze proběhne oficiální představení týmu PIONEER Investments a naše plány do nadcházející sezony. Hned začátkem listopadu zamíříme směr Skandinávie a kola nové sezony se začnou opět roztáčet…