Hlavní partneři

Kalendář VISMA SkiClassics 2016-17 představen...

Před týdnem byl oficiálně přestaven kalendář VISMA SkiClassics na příští sezonu. Na tento okamžik jsme všichni, celkem netrpělivě, čekali a skoro jsme si byli jistí, že se seriál SkiClassics rozroste o další závod. Seriál každým rokem nabývá na síle, atraktivitě a tak bylo rozšíření jasně očekáváno. Přesunutím Jizerské 50 na únorový termín (což je pro české hobíky určitě skvělá zpráva) vznikla delší pauza mezi prosincovou LaSgambedou a následujícím závodem, kterým měl být dle očekávání loňský nováček Seefeld, se svým Kaiser Maximilian laufem, který na poslední chvíli zastoupil zrušený König Ludwig lauf. Očekávali jsme tedy, že právě v tomto období by měl přibýt nový závod, některé tipy byly závod v Norsku, jiné ve střední Evropě.... Ale myslím, že všem celkem spadla brada právě oficiálním představením nového kalendáře, kde přibyli rovnou závody 3!


Opět se potvrdilo, že šéf celé série SkiClassics David Nilsson má plány velké a tak novým závodem po LaSgambedě není žádný závod v Norsku a ani ve střední Evropě, ale rovnou v Číně! Čínský Vasaloppet se stává součástí SkiClassics a samozřejmě zejména tento závod budí dost otazníků a je často přetřásán.


Našemu týmu se tímto závodem mohou vrátit skvělé loňské okamžiky, protože právě tento závod loni vyhrál Petr Novák ;-). Tím ale zatím všechny skvělé zprávy končí. Kromě pro většinu exotické destinace bude zařazení tohoto závodu do seriálu vyžadovat od týmů nejen navýšení rozpočtů, ale zejména ještě pečlivější strategické plánování než doposud v otázkách plánování startů jednotlivých závodníků, na které závody vyrážet s kompletním týmem a kde jet v menším počtu, to samé i se servisním zabezpečením a podobně. U čínského závodu jsou hlavními strašáky dlouhá cesta, většinou velmi chladné podmínky, silný smog (ano závodí se blízko velkého činského města), zvýšené riziko onemocnění...což s ohledem na pokračování seriálu již 10 dnů později Seefeldem, LaDiagonelou, Marcialongou...bude určitě třeba pečlivě zvážit. Taktéž prodloužení již tak náročné sezony, kdy na konci jsou 4 závodní víkendy v řadě včetně profilově velmi náročného nováčka - Reistadlopetu - bude výživnou třešničkou na závěr...


Nový kalendář je určitě výzva jak pro závodníky, tak i pro servis a vedení týmů. Nároky na všechny se zvýší, ale i my budeme bojovat a věřím, že se s novým schématem dobře popasujeme. Ostatně jak máte možnost sledovat ať zde, tak i na Facebookovém profilu týmu, tak víte že již jedno kvalitní soustředění proběhlo, další nás čeká od 13.června v Božím Daru a každý měsíc následuje další ;-). A již brzy vás postupně seznámíme s novými tvářemi týmu.


Držte ná palce!


Lukáš

#english #czech