Hlavní partneři

Vasův běh očima Liny / Vasaloppet by Lina

Czech and English language

Vasův běh – jeden z mých vrcholů letošní sezóny

Díky slabé formě po nemoci, jsem se rozhodla tvrdě trénovat až do Vasova běhu a využít každý den. Za pondělí, úterý, středa jsem trénovala osmkrát a pak komplet čtvrtek a pátek následoval odpočinek. V sobotu byl na programu poslední „zahřívací“ trénink a testování lyží.


K tomu jsem ještě absolvovala live televizní rozhovor pro švédskou stanici TV4 a následovala tisková konference. Jelikož je Vasův běh velmi energeticky náročný, snažila jsem se v posledních dnech hodně jíst pít a kladla jsem na to opravdu důraz. I přesto, že mám sklon být před závodem spíše nervózní, cítila jsme se tentokrát neuvěřitelně klidná a v pohodě ;-).


Dobře jsem odstartovala a jela jsem spolu s velkou skupinou, kde byli jak nejleší holky tak i kluci. Bohužel jsem se na Risbergu nevyhnula kolizi a tuto výbornou pozici jsem ztratila. Po průjezdu Evertsbergem jsem se začala cítit lépe a lépe a začala se posouvat z průběžného pátého místa vpřed.


V cíli z toho bylo skvělé třetí místo, pouhých 7 vteřin od vítezky ;-).


Forma byla nakonec skvělá, celý závod se velmi vydařil a velmi mi k výsledku pomohly fantastické lyže…prostě super den, který byl završen stupni vítězů ;-).


Jsem hrdá a šťastná, že jsem se i po těch zdravotních problémech, které mě trápili celý měsíc, dokázala dobře připravit na Vasův běh – vrchol letošní sezóny a třetí místo je super!

Po závodě jsem byla samozřejmě velmi unavená, hladová, ale šťastná! Následovalo několik dní odpočinku, opravdu lehkých tréninků a nyní se již cítím opět mnohem lépe.


S pozdravem


Lina

Vasaloppet - one of the season's goal for me

After weak form after illness, I decided to train hard for Vasaloppet and take advantage of every day. Monday, Tuesday, Wednesday I trained eight times and then rest on Thursday and Friday.


On Saturday, the preparation started with training and ski testing. Then there was television interview and press conference. In between, I made sure to eat and drink as much as I could;) I felt incredibly calm before the race this time. I tend to be very nervous but I was just calm!


I got a good start and rellative quickly I came up with the giant big group with both the best girls and boys. After a crash in Risberg uphills, I lost my position. When I passed Evertsberg I began to feel

more alert and I decided to climb from fifth place. I had a good day shape and giant fast skiing throughout the race – it was an important reason that I reached the podium.


I am both proud and pleased that I managed to achieve my goal for the season with last month's promlem. After the race, I have been tired, worn and hungry. But several days of rest and calmer workout begins body and shape feel good again:)Best


Lina

#czech #english