Hlavní partneři

Blog - Petr Novák: Soustředění Skandinávie aneb výlet na Sever...

Czech and English languageČást našeho týmu PIONEER investments - CRAFT, tedy já a Ondřej Horyna, jsme se měli vydat směr sever 7.11. Vzhledem k extrémně krásnému počasí u nás v republice jsme se rozhodli odjezd posunout na 8.11., abychom se mohli doma ještě trošku opálit… ;-)


V neděli odpoledne jsme se tedy vydali hledat sníh do Švédska. Běžně v tuto dobu to není nic těžkého, jenže časy se mění a strejda mráz toho sněhu zatím moc nenadělil. Pokud jsme nechtěli jet až za polární kruh, zbývala jedna z mála variant a to švédské Idrefjall.


Cesta proběhla bez problémů a my mohli okusit místní trať již v pondělí večer za vydatného sněžení. Původní okruh 1,5km byl za dva dny prodloužen o další 1km. Celkový 2,5km okruh je při těchto letošních mizerných sněhových podmínkách velmi pěkný a lyžařský. Má to jenom jednu chybičku, na trať je časový harmonogram, kdo kdy na trať může. No možná to taková chybička není, protože je tady opravdu hodně lyžařů a biatlonistů, tak by lidi asi padali přetlakem mimo trať do borůvčí… Naše hodiny jsou vždy v pozdních dopoledních a odpoledních hodinách.


Další plán je úterní přesun do Bruksvallarny, kde bychom si měli poprvé v letošním roce změřit síly s ostatními lyžaři.


Tak nám držte palce a těšíme se na první závod Skiclassics, který startuje již 5. prosince v italském Livignu!


Petr


Training camp Scandinavia – trip to the North...

Part of our team PIONEER Investments - CRAFT, therefore I and Ondrej Horyna, we should go to Scandinavia on 7th of November. Due to the extremely “beautiful” weather in our country we decided to move departure one day later, so that we could sunbathe at home a little bit more ;-)


Therefore we went to find some snow to Sweden on Sunday afternoon. Normally, at this time, it is not hard, but times are changing and this year also there is lack of snow in Scandinavia. If we didn´t want to go to the Arctic Circle, than remained one of the few options and we choosed Swedish Idrefjäll.


The journey went smoothly and we could try the local track at Idrafjäll on Monday evening with massive snowfall. The original track - 1.5 kilometer lap - was in two days extended for another 1km. Total 2.5 km lap, at this year's miserable snow conditions, is very nice to ski. It has only one small problem, the track is with timetable schedule, who and when can ski on the track. Well, maybe it is not such a problem, because there are a lot of skiers and biathletes, so maybe without time schedule can be the track “overpressed” and people would probably have fallen off the track in blueberries ... Our time to ski is always in the late morning and afternoon hours.


Our next plan is to move to Bruksvallarna on Tuesday, where we will have – for first time this year – ski competitions on the weekend.


So keep your fingers crossed and we are look forward already to the first Skiclassics race, which will be held on 5th of December in Livigno, Italy!Petr