Hlavní partneři

Ledovec, zdravotní problémy, čekání na sníh... a představení týmu za dveřmi ;-)

Dny se rychle krátí, listí padá ze stromů a podzim je tu v plné síle! A co více…zima je tu co nevidět!

V tomto období jsou standardně na programu ledovce, najíždění prvních objemů na ledovci a po delší pauze zvykání si na sníh… Ani my to nemáme jinak!

​ Výjimkou je Ondra, který po velmi slušném průběhu podzimu s mnoha dobrými tréninky, bohužel onemocněl, takže plán doznal změn a prioritou se na nějaký čas stalo kurýrování… Výpadek zhruba 10 dnů, naštěstí již nyní zpět skoro v plném zápřahu. Ondra již absolvoval 2 třídenní tréninkové bloky, kdy se postupně zvyšovala zátěž, na vše organismus reagoval dobře a tak to vypadá, že je nemoc definitivně zažehnaná a Ondra může opět trénovat to plných ;-)… Podle plánu zbývá týden suché přípravy a hurá na sníh…předpovědi i ve Skandinávii nám zatím moc nadějí nedávají, ale 7. 11 odjezd zatím držíme ;-).

Bohužel Ondra nebyl jediným z týmu, kdo v posledních dnech musel měnit plány a řešit zdraví :-(… Nyní si Černého Petra vybral i Lukáš, který také celý podzim skoro na jedničku, první dny na reprezentačním soustředění na ledovci Dachstein také výborně… Až do chvíle, kdy si při spritovém tréninku na kolečkových lyžích zahrál na letce… Let to byl úžasný, celkem i rychlý ;-) … než si v zápalu sprintu bodl hůl v plné rychlosti do boty :-( … následovala neskutečná tlama, za díru v asfaltu by se nestyděl ani Drápalík z filmu Vesničko má středisková a my jsme rádi, že je Lukáš celý…no celý… tuhle eskapádu odnesla ruka :-(. Samozřejmě bolest, následoval solidní otok, prý naraženo…po několika dnech otok mizel, bohužel bolest ne, tréninky jen v běhu a na lyžích buď bez holí a nebo jen s jednou…až se ukázalo, že naražená možná, ale hlavně zlomenina - palec :-( A tak si Lukáš odvezl z ledovce hezký talisman, který ho bude ještě nějaký ten pátek provázet nejen přípravou a na soupaž a jízdu s oběma holemi si bude muset ještě počkat. „Co se dá dělat, stalo se. Čeká mě období, kdy budu lyžovat buď bez holí nebo s jednou holí, nohy posílí, což pro SP může být kladem – otázka je jak brzo rozhýbu ruku po sádře a zejména kdy budu moci jezdit bez sádry, abych mohl v Kuusamu něco předvést (SP v Kuusamo začíná 27.11.). Ruce, bohužel, půjdou trochu do kytek, takže má výkonnost pro úvodní lauf (LaSgambeda – 5.-6.12.) je trochu otazníkem, ale nemyslím si, že by to mělo mít zásadnější vliv na další závody“, říká Lukáš Bauer.

Naštěstí alespoň Petr je po problémech s ramenem naprosto v pořádku a aktuálně brázdí ledovec Dachstein a hltá kilometry na sněhu. Zároveň rozjíždí a testuje nové lyže – letos přestoupil na značku Rossignol. Ve volné chvíli si vyzkoušel i střelbu z malorážky pod dohledem Gábiny Soukalové a tak se nedivte, pokud během biatlonového MS na Holmenkollenu (28.2. – 13.3. 2016) uvidíte na střelnici i borce z našeho týmu PIONEER Investments–CRAFT ;-).

Aktuálně kromě trénování a vyhlížení sněhu ve Skandinávii (Lukáš by měl zamířit s reprezentací do Gällivare a zbytek týmu do švédské Bruksvallarny) běží naplno přípravy na zimu i v jiných oblastech. Doplňujeme servisní materiál, nové oblečení by mělo dorazit každým dnem, nová loga partnerů finišují ve výrobě, dozajišťujeme letenky a ubytování na závodech…a samozřejmě každý den se objevuje něco nového, co je třeba řešit ;-) …


Závody máme ještě kus před sebou, ale jeden vrchol nás čeká již tento týden. A tím není nic jiného než oficiální představení týmu pro nadcházející sezonu ;-). Ano, ve středu 4.11. bude v Praze oficiálně představeno médiím složení týmu pro nadcházející sezonu, plány a zejména cíle týmu. Zároveň bude odhalena podoba nové závodní kombinézy, na které jsme strávili dost času a několik dalších zajímavých novinek, kterémže připraveny. Těšíme se, protože to bude dalším neklamným znamením, že nová sezona je opravdu již za dveřmi! ;-)