Hlavní partneři

Ohlédnutí za Malorkou

Již několik let jsem se chystal během podzimní přípravy vyrazit na Malorku na kolečkové lyže, ale stále jsem nemohl sehnat „parťáky“, kteří by měli chuť a čas to také zkusit. Letos to konečně klaplo a mohl jsem společně s Jirkou Ročárkem a Adélou Boudíkovou vyrazit brázdit silnice Malorky na kolečkových lyžích.


Naše náplň byla jasná, delší tréninky na kolečkových lyžích, které teď při rekonvalescenci ramene opravdu potřebuji a které mi během 3 měsíčního výpadku velmi schází. Na tyto tréninky se Malorka perfektně hodí a k tomu jsem si mohl každý den ještě zaplavat v moři. Nakonec pro mě to plavání bylo jedno z největších přínosů rehabilitace.


Během 11 dnů jsme odtrénovali dobrých 9 tréninkových dní při kterých jsme viděli krásné části ostrova a otestovali, co snesou naše dlaně plné puchýřů. Velký rozdíl mezi velkými teamy a námi byl v tom, že jsme s sebou neměli žádné doprovodné vozidlo, které by nás doprovázelo na trénincích obzvláště v horských etapách. Naštěstí na Malorku jezdím více jak 10 let na silniční kolo a ostrov znám téměr dokonale. Takže jsme naplánovali naše trasy tak, abychom to zvládli i bez doprovodu a zároveň využili velké možnosti Malorky.Musím říct, že trénovat s Jirkou nebyla žádná procházka růžovým sadem. Aspoň si člověk uvědomí, jak na tom opravdu je a na čem má pracovat. Každopádně můj pocit z tréninku a ramene se každým dnem lepšil a to mi dává do zbytku závěrečné přípravy před zimou velký optimismus.


Malorka na kolečkových lyžích nás tak nadchla, že již teď plánujeme soustředění na příští rok a věříme, že počet účastníků se rozroste na pořádnou bandu.


Petr

#PetrNovák #Mallorca #TeamPIONEERInvestmentsCRAFT #kolečkovélyže #trénink