Hlavní partneři

Zima je za dveřmi a rok týmu také ;-) ...Dnešní zasněžené ráno je jedním z mnoha znamení, že se zima kvapem blíží. Už je tu zase další zima... Zima, které se na podzim nemohu dočkat, ale zároveň co na jaře nedočkavě vyhlížím její konec...

I to letošní jaro, léto a i kus podzimu uteklo jako voda. I když jsem si na nevytiženost nemohl stěžovat, bylo to v mnohém jiné. Kromě snahy více se věnovat rodině (což se ale stále časově nedaří tak jak bych si přál - určitě to ale znáte všichni ;-) ), mého vlastního trénování směrem k zimě a závodům SP a TdS (i když můj program nebude zdaleka kompletní kalendář SP), tak mě velmi vytěžovala aktivita kolem týmu PIONEER Investments - CRAFT. A nejen vytěžovala, musím přiznat, že mě to docela dost baví ;-).

Tým jsem založil loni (ano, už to bude rok...letí to ;-) ), první sezónu jsem pojal jako rozjezdovou, ale i přesto jsme dosáhli několika výborných výsledků a celkové 9. místo bylo takovým bonbónkem na závěr ;-).

Loni jsem měl osobně jasnou prioritou Mistrovství světa ve Falunu, což se mi podařilo v obou startech zúročit a SkiClassics byla cílem spíše druhotným. Pro nadcházející sezónu mám cíl absolvovat mnohem více závodů SkiClassic a i s týmem mám již vyšší cíle. Tým doznal změn, cílem jsou nejen ještě lepší výsledky, ale i lepší zázemí. Co všechno se změnilo a jaké jsou konkrétní cíle bude oficiálně prezentováno na představení týmu PIONEER Investments - CRAFT 4.listopadu v Praze.

Osobně se na novou sezónu velmi těším, věřím že se mi podařilo sestavit kvalitní tým, rozšířit servis a zajistit lepší zázemí na závodech. Práce s tím bylo a stále je hodně, absolvoval jsem mnoho jednání, diskuzí, úspěchů, ale i neúspěchů a zklamaní. Klasické "nahoru - dolu", ale to je normální. Mnoho okamžiků bylo velmi náročných, hodin, mailů a telefonátů nepočítaně, ale za ten cíl to stojí! Navíc to vnímám i jako školu a ty reálné zkušenosti jsou cenné.

Sice se musíme smířit s tím, že skandinávské týmy mají i díky odlišnému vnímání běžeckého lyžovaní jinou "startovní pozici", sice stále věřím že jsme na začátku, ale na rok existence týmu jsme urazili kus cesty a udělali dost práce. Zítra světu představíme dalšího partnera týmu, se kterým vstoupíme do nové sezóny a další novinky budou v určitém sledu následovat.

Tohle vše by nešlo "vydupávat ze země" bez podpory a zejména velké tolerance rodiny, takže velkou zásluhu za "život" týmu má právě ona a tak symbolický dík patří přímo jim.

Zapište si tedy datum 4.listopadu, věřím že vás i něčím překvapíme, ale do té doby nás čeká další práce. Závodníci budou i nadále makat na fyzičce, vždyť první závod SkiClassic je 5.prosince. No a já k tomu sportování budu dále pracovat na zajištění týmu, řešit sponzory a další technické věci a počítat a počítat ;-) ;-)...

Lukáš