Hlavní partneři

Někdo závodí a někdo má „havaj“…

O uplynulém víkendu byl Team PIONEER Investments – CRAFT opět vidět na stupních nejvyšších – a to dokonce 3x ;-), ale již také brázdíme silnice na Mallorce!


Ondřej je již zpět po regeneračním týdnu a to, že mu odpočinek prospěl bylo vidět již v sobotu na přespoláku – Memoriálu Květy Lelkové, který se konal na náročném okruhu „Paradráze“ v Trutnově. Ondřej obsadil solidní 3. místo za výborně běžícím Petrem Pechkem , špičkovým českým vytrvalcem. Druhé místo obsadil výborně běžící Jan Hruška. Ondřej do závodu naskočil rovnou z odpočinku po delším a hlavně náročném tréninkovém období, ale i přes „odpočinkovou zatuhlost“ byl s výsledkem spokojen, byť se mu nepodařilo obhájit loňské vítězství. „V letošním roce vše směřuji k zimě, o poznání méně běhám a více jezdím na kolečkových lyžích a posiluji, ale i přesto jsem na závod rád vyrazil. Závod jsem si užil, odpočinkový týden byl znát a tělu se úplně nechtělo rozběhnout do maximální rychlosti, ale 3.místo je dobré a již se těším na začátek zimní sezony“, řekl Ondřej. V tomto týdnu Ondru čekají velmi intenzivní tréninky, zejména na kolečkových lyžích, do rychlosti se tedy rychle dostane ;-).


Článek o závodě v Trutnovinkách si můžete přečíst zde.Lukáš také nezůstal pozadu a o víkendu absolvoval závody rovnou 2. V sobotu již tradičně náročný výběh Neudorf-Fichtelberg, kde na 9km překonává 550m převýšení. Lukáš je v tomto závodě na nejvyšší horu Saska dlouhodobě držitelem rekordního času, který ještě vylepšil v loňském ročníku. Letos sice rekord atakován nebyl, ale i tak Lukáš s přehledem zvítězil.


V neděli si Lukáš ještě odskočil do Jáchymova, kde v lázeňském prostředí vyhrál další závod – Běh okolo Panorámy. „Tento závod jsem neběžel již mnoho let, ale letos jsem chtěl právě zde zakončit velmi dlouhý tréninkový – a poslední více než měsíc – i závodní blok. Cítím se již dost unaven, dnes to bylo vidět i na maximálním tepu, který byl velmi nízký. I tak se mi podařilo nejen vyhrát, ale dokonce i pocity v závodě byly celkem dobré. Přesto, ale dodržím původní plán a nyní mě čeká týden volna. Pak již mě čeká ledovec a s ním spojené první letošní lyžování. Těším se.“ – přiznal Lukáš.


Na rozdíl od Ondry s Lukášem se jiným směrem vydal Petr Novák, který zamířil směr Mallorca a právě zde najíždí další kilometry na kolečkových lyžích. „Zatím vše probíhá za perfektního počasí, tréninky jsou náročné, ale podmínky jsou zde výborné! Na Mallorcu jsem chtěl na podzim vyrazit již několik posledních let, inspirací mi byly například skandinávské týmy, které sem míří každoročně. Jednoznačnou výhodou je stabilní počasí a také moře po dlouhých trénincích nemá chybu!“ – uvádí Petr. Po návratu čeká Petra krétké tréninkové období v okolí Božího Daru a pak již také nabere směr ledovec Dachstein a kolečkové lyže již půjdou stranou a hlavní slovo přebere lyžování na sněhu.

Photo © Jiří Ročárek


Jak můžete vidět, Team PIONEER Investments – CRAFT je v plné přípravě a zima je tu co nevidět.


Těšíme se! ;-)