Hlavní partneři

Tatry v rychlosti….

O tom, že je Petr Novák aktuálně na soustředění ve Vysokých Tatrách jsme vás informovali v posledním příspěvku. V minulém týdnu se k Petrovi připojil i Lukáš Bauer s Ondrou Horynou, kteří se v Tatrách zastavili na několik tréninkových dnů před sobotním závodem v Dobšiné – „Dobšinská Desiatka“.


data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAPABAP///wAAACH5BAEKAAAALAAAAAABAAEAAAICRAEAOw==

Byť je Petrův program tvořen s ohledem na delší soustředění ve vysoké nadmořské výšce, kdežto kluci měli v plánu pouze 3 dny tréninku na Štrbském plese, tak i přesto absolvovali společně alespoň výjezd na kolečkových lyžích v délce 8km (Batizovce – Gerlachov – Tatranská Polianka a dále směr Sliezky dom). Tento svižný výjezd absolvovali společně s Peterem Mlynárem a dalšími slovenskými závodníky, z nichž mnozí ladili formu na nadcházející MS na kolečkových lyžích, které začíná již tento pátek 24.9. Výjezd byl celkem náročný a to jak profilem (zejména v 2. polovině), tak i teplým počasím. Kluci zvládli výjezd velmi dobře a potěšením je i solidní výkon Petra, který se teprve rozjíždí po zdravotních komplikacích s ramenem.


Kromě výjezdu byly na programu zejména delší dopolední tréninky na kolečkových lyžích a odpoledne běh.V pátek se Lukáš s Ondrou již přesunuli do Dobšiné, kde si navečer proběhli závodní 10km trať pod vedením Stana Holienčika (ještě loni reprezentační trenér slovenské reprezentace). Trať nezvykle začínala prudším seběhem, po 700m následoval prudký výběh a poté až na 3,5km traverzová cesta s proměnlivým profilem (stále spíše do kopce). Pak otočka, to samé zpět, ale před cílem odbočka do velmi strmého a dlouhého kopce (vděčné místo diváků ;-) ), poté náběh opět na horní traverzovou cestu a opět seběh na nejnižší místo tratě a již „jen“ 700m vzhůru do cíle. Celkem tedy náročný profil, s nepříjemně dlouhými seběhy, což není zrovna doména lyžařů. Traťový rekord v hodnotě 34´55“ se zdál velmi rychlý…Sobotní ráno začalo vytrvalým deštěm, ale naštěstí asi 1,5h před startem déšť ustal a o slovo se přihlásilo slunce. Ve startovce nechyběl ani držitel aktuálního traťového rekordu Polák Andrzej Dlugosz, ani kvalitní slovenský atlet Tibor Sahajda (1:06:26 osobák v půlmaratonu), tudíž měli kluci slušnou konkurenci. Lukáš ještě dostal těsně před startem od pořadatelů dres s logem závodu a mohlo se startovat.Hned po startu se na špici objevil Ondřej, který závod rozběhl zostra. Lukáš si „hlídal“ Andrzeje a poblíž se pohyboval i Tibor. V prudkém stoupání se již naše čtveřice oddělila od zbytku pole, na asi 1,5km začínal odpadat Ondřej a Lukáš se pohyboval stále v závěsu za Andrzejem, který stíhal Tibora. Na obrátce (3,5km) ztrácel Ondřej na vedoucí skupinu asi 20-25“, ale i Tibor se začínal lehce vzdalovat Andrzejovi s Lukášem. Lukáš dál sledoval Andrzeje (což si po závodě trochu vyčítal), přeci jen měl z dlouhého seběhu respekt …. Po 6.km už musel Lukáš dopředu, ale bohužel již měl Tibor okolo 1minuty náskok (rozdíl ve schopnosti běhu z kopce byl znatelný)a ač se Lukáš snažil sebevíce, do cíle dorazil jako 2. se ztrátou 48“. Ondřej také zabojoval a dokázal se vytáhnout na 3. příčku, tudíž oba borci teamu PIONEER Investments – CRAFT brali stupně vítězů! ;-)

Po závodě Lukáš sice trochu litoval, že nezariskoval dříve a nesnažil se běžet s Tiborem i v dlouhém seběhu, byť nikdo neví, zda by si neodrazil nohy tak, že by již naopak ztrácel do kopce. I tak by ale Tibor byl, pravděpodobně nad jeho síly, ale třeba ½ minutka by se dala umazat… Ale podobné rozvahy jsou po závodech normální ;-). Oba kluci hodnotí svou účast v závodě jako úspěšno a, celý tréninkový blok na Slovensku, jak v Tatrách, tak i ve Slovenském ráji jako velmi vydařený.


Lukáš dohlížel na nastupující generaci a rozdal i spoustu autogramů ;-)

Fotka se všemi pořadateli Dobšinské Desiatky nemohla chybět... Díky za skvělé závody a snad za rok! Kompletní fotogalerie zde.

Nyní se program jednotlivých závodníků rozchází - Petr pokračuje ve Vysokých Tatrách v soustředění, které pravděpodobně zakončí účastí na MČR v Liberci následující víkend. Lukáš pokračuje v tréninku již v okolí Božího Daru s cílem také závodit v Liberci o víkendu a Ondřeje již čeká regenerační týden, kdy je třeba se zotavit z předchozích tréninkových týdnů a několika absolvovaných závodů a poté opět do tréninkového zápřahu! ;-)

Sledujte Team PIONEER Investments – CRAFT, další novinky již brzy!

#TeamPIONEERInvestmentsCRAFT #PioneerInvestments #CRAFT #PetrNovák #LukášBauer #OndřejHoryna #DobšinskáDesiatka #VyokéTatry #SkiClassic #lyže