Hlavní partneři

Petr Novák - Jak probíhá letošní příprava...

17.9.2015


 

 Bohužel se na mě, v letošním roce, po dlouhé době nalepila smůla a já si nešťastně vykloubil rameno na začátku července. Nikdy bych nevěřil, jak nepříjemné zranění to je a hlavně jak extrémně bolestivé. V neposlední řadě je léčba tak dlouhá, že pro vrcholového sportovce je to jako noční můra. Měsíc zákaz dělání čehokoliv a ani jsem přes velkou bolest nijak neprotestoval. Po měsíci začít lehce trénovat (chůze, kolečkové lyže bez holí), ale stále rameno dost bolelo, takže nic příjemného.

 

 

 

 

 

 

 Teď je to cca 8 týdnů od zranění a já se můžu konečně do tréninku relativně opřít, i když pohyblivost ramene je na cca 60% a při zatížení rameno stále dává vědět, že ještě dokáže pěkně bolet…. Už dost ohlížení se za sebe a je na čase koukat před sebe.

 

 

 V současné době se opět připravuji ve Vysokých Tatrách, kde se snažím pomalu vracet do formy, zejména pracovat na ochablém levém rameni a vlastně celé levé paži. Je mi jasné, že to nepůjde příliš lehce a že je to běh na dlouhou trať, ale udělám vše proto, abych byl v zimě připraven bojovat o dobré umístění v seriálu Ski Classics.

 

 

 

Plány do zimy?

 

 Pokud mi zdraví dovolí, rád bych se zúčastnil Mistrovství České republiky v běhu na kolečkových lyžích, abych si také konečně trochu protáhl plíce. Těžko to bude o nějakém velkém výsledku, ale rád bych se potrápil a beru to jako součást těžkého tréninkového bloku, kterým zakončím soustředění v Tatrách.

 

 Dále to půjde ráz na ráz. Není už čas na odpočinek vzhledem k obrovskému tréninkovému a silovému deficitu. Takže mě čeká nejtvrdší podzim, co jsem kdy absolvoval. Je to buď anebo a já věřím, že to bude první varianta a rameno vydrží velkou zátěž. Těžko budu výborně připravený na první závod, ale od ledna už by to mohlo být dobré a na vrcholu sezony věřím v dobrou formu.

 

 Držte tedy palce, ať již vše klape a můžete mě a celému našemu týmu PIONEER Investments – CRAFT držet palce u svých obrazovek!

 

Petr Novák

Please reload

© 2018 by eD system Bauer Team

Navštivte nás na sociálních sítích!

  • Instagram Clean
  • Facebook Clean