Hlavní partneři

Orlický Rollerski CUP - Výjezd na Šerlich

30.8.2015

Přesně po týdnu jsme měli zástupce Temu Pioneer Investments opět na startu závodu na kolečkových lyžích. Po nečekané změně plánů, kdy jsme zrušili soustředění v Livignu, se rozhodl Ondra závodit v Orlických horách ve Výjezdu na Šerlich v rámci Orlického Rollerski CUPu.

Na startu se sešla kvalitní konkurence včetně - mezi laufaři již legendárního - Standy Řezáče a také vítěz předchozích dvou závodů v Jeseníkách - Adam Fellner. Adam byl sice s námi před týdnem na Alliansloppetu, kam jsme ho rádi pozvali (a třeba se někdy v budoucnosti objeví v našich barvách na stálo), ale nyní - v rámci českých závodů na kolečkových lyžích - hájí barvy jiného českého teamu.

Ale nyní již k závodu ;-). Závodilo se v klasice na 10km, pro hlavní kategorii byly jednotné kolečkové lyže značky SWENOR. Po startu v Orlickém Záhoří se držela hlavní kategorie spíše pohromadě, ale již na prémii (Chata Bedřichovka), po cca 4 km, zaútočil Standa Řezáč, prémii vyhrál a ukázal ostatním, že dnes budou ostatní bojovat až o 2. místo, protože dál pokračoval osamocen a dokonce dále najížděl vteřinu za vteřinou...

Boj o 2. místo již probíhal zejména mezi Ondrou, Adamem Fellnerem, Jirkou Ročárkem a Radkem Šretrem, kdy se v konci závodu o 2. místo přetahovali již jen Ondra s Adamem. Po vzájemném souboji ve finiši připadlo 2. místo "Pioneerům" zásluhou Ondry a Adam skončil jako 3. s 3 vteřinovým odstupem za Ondrou. Jasným vítězem se stal Standa Řezáč s 45" náskokem a ukázal, že kluci ještě budou muset nějaký ten knedlík zbaštit než získají jeho skalp ;-).