Hlavní partneři

Team Pioneer Investments před Birkenbeinerem posiluje…

17.3.2015

Pro nadcházející závod série Swix SkiCassics - norský Birkenbeinerrennet – posiluje Team Pioneer Investments své řady a do teamu vstupuje Espen Harald Bjerke.

Bývalý člen norské reprezentace (osobní maximum 4.místo – 15km K SP Otepaä 2005) a zároveň bývalý kolega Lukáše z předchozího maratonského angažmá. Espen Harald Bjerke pochází z Lillehammeru a právě na Birkenbeineru má výbornou bilanci, kde při svých předchozích startech obsadil 10., 5. a 3.místo!

Kromě těchto výsledků je Espen Harald známý svými ataky, kdy například v loňském ročníku Vasova běhu byl přes 30km v osamoceném úniku a vybudoval si náskok přes 2,5 minuty. Sice se mu nepodařilo Vasův běh vyhrát, ale svým odvážným sólem nejenže výrazně oživil průběh závodu, ale také vyhrál několik prémií.

Jsme rádi, že Espen Harald rozšíří náš team pro tento závod, navíc pro něj samotného jde o velmi prestižní závod i tím, že se jede hned za humny jeho domova. Od léta již sice není Espen Harald lyžařem na plný úvazek a kombinuje plné pracovní vytížení se sportem, ale i přesto jsme z této posily nadšení, protože nejde jen o případné body ze samotného závodu, ale zejména o zkušenosti, kterých má Espen Harald nepočítaně ;-) .