Hlavní partneři

König Ludwig lauf - 46km K - Oberammergau

König_Ludwig_lauf_2015.png

Zítra vstupujeme „Königem“ do druhé poloviny naší premiérové sezony. Kromě úvodních závodů v Livignu (Prolog + La Sgambeda) jsme v každém dalším závodě museli čelit nenadálým událostem a měnit původní plány a to zejména co se „soupisky“ pro ten který závod týkalo. Bohužel jsme museli v dosavadní sezoně oželit starty Lukáše Bauera (Jizerská 50 a Marcialonga), od kterého jsme si slibovali slušný bodový příděl (zejména na Jizerce), Pavel Vozka z důvodu nemoci také vynechal Jizerku (body jsme nečekali, ale cílem je sbírat zkušenosti), i Adélka se potýkala s nemocí, byť zatím absolvovala všechny plánované starty. Ale jak se říká „Člověk míní, život mění…“ ;-). Ano, i toto je pevnou součástí sezony, je třeba hledat řešení a různé varianty, ale zatím jsme s dosavadním průběhem sezony, i přes tyto „nepříjemnosti“ spokojeni, závodníci sbírají zkušenosti i body, učíme se na všech frontách, byť jsme na většinu věcí připraveni, ale i toto je cílem… Letošní sezonu jsme si určili jako rozjezdovou a veškeré zkušenosti se nám do dalších let budou hodit.

I přesto máme na kontě několik výborných výsledků, zejména Adélka drží „prapor“ Teamu Pioneer Investments vysoko, ale i kluci se v nabité konkurenci rozkoukávají poměrně slušně. V hodnocení teamů nám i bez Lukáše patří pěkné 11.místo s malým odstupem na 8.místo, Adélka průběžně 9…

Tak hrr na ně a zítřejším závodem nakousneme 2.polovinu sezony, kdy by se měl jak Lukáš tak i Eva Vrabcová Nývltová v našich barvách objevit přímo na startu (Birkenbeiner a Årefjällsloppet). Bohužel i König nevybočil z dosavadního průběhu sezony a musíme oželet premiérový start Honzy Šraila, který již svým vítězstvím na MČR v závodě na 15km V nám to trošku „zkomplikoval“, protože si tím jansě vyjel nominaci na únorové MS do Falunu ;-). Za takové „komplikace“ jsme jen rádi, okamžitě jsme dali Honzovi zelenou k jasné přípravě na MS, i kdyby měl proto nestartovat na Königu. Šance byla 50/50 že se na startu objeví, ale bohužel, po dalším výborném výsledku – bronzové medaili z Univerziády Honzu potrápila viróza a rozhodnutí bylo nasnadě – Honza König Ludwig lauf nepojede, dá se dohromady a jasným cílem je MS. Věříme, že se nám podaří Honzu podpořit ve startu na některém ze skandinávských závodů (Birkenbeiner nebo Årefjällsloppet).

Zítra tedy na startu v 8:45 budeme mít Adélku, která loni v tomto závodě obsadila vynikající 5.místo; kluci startují v 9:00 ve složení Ondřej Horyna (věříme, že naváže na slušné umístění z Jizerské 50), Jakub Rádl a premiérově Pavel Vozka (vrací se po roční pauze, kdy loni nezávodil, ale během letošní sezony zaznamenal několik solidních výsledků). Od Adélky a Ondry očekáváme jednoznačně body, u Adélky jako naprosto super bereme jakékoli umístění v TOP 6, do 10.místa výborně a u Ondry TOP 20 jako naprosto výborný výsledek, byť si uvědomujeme, že TOP 20 letos zatím leží hodně vysoko ;-).

Závod očekáváme rychlý s hromadným dojezdem, ale necháme se překvapit ;-).

Držte nám palce a sledujte nás buď na ČT SPORT od 8:35 (případně web ČT) nebo na Swix SkiClassics.

Team PIONEER INVESTMENTS