Hlavní partneři

Marcialonga 2015 - bez Lukáše Bauera, ale s novou posilou...

23.1.2015

V neděli 25.1 je na programu legendární Marcialonga. Team je ready, aktuálně již v místě závodu probíhají první testy lyží a struktur...

Bohužel se na startu neobjeví Lukáš Bauer, který se v těchto dnech dostává zpět do tréninkového zápřahu po komplikovanějším onemocnění a pochopitelně vše směřuje k MS ve Falunu, které začíná 18.února. Držíme mu palce, ať je brzy v plném tréninku a forma ať graduje!

Na startu uvidíte Adélu Boudíkovou, Jakuba Rádla a naši čerstvou posilu německého závodníka Valentina Mättiga.

Valentin v posledních letech absolvoval spostu tréninků po boku Lukáše, jedná se o silového závodníka, který je rychlostně a silově nadaný a sami jsme zvědavi jak si při své premiéře v laufech povede. V posledních týdnech prokazuje výbornou formu, před 2 týdny vyhrál závod Alpen Cupu, což je po závodech SP druhá nejvyšší úroveň mezinárodních závodů v běhu na lyžích a o minulém víkendu dokonce vyhrál Mistrovství Německa a ve druhém závodě skončil jako třetí.

Očekávání od závodu:

Pro všechny naše závodníku se bude jednat o premiérový start v tomto slavném závodě, Valentin má dokonce premiéru dvojnásobnou, protože se zároveň jedná o jeho debut v sérii Swix SkiClassics (bohužel ho v letošní sezoně už na dalším závodě Swix SkiClassics bohužel neuvidíme, protože nyní má na dosah reprezentační team a samozřejmě bude bojovat aby se do něj prosadil, což mu velmi přejeme).

Aktuální zkrácení tratě na 57km nám vyhovuje (původně měl Kuba startovat na krátké 45km dlouhé trati z důvodu mládí, ale v této situaci se sám rozhodl absolvovat Marcialongu celou). Zatím předpokládáme, že všichni závodníci pojedou s největší pravděpodobností na nenamazaných lyžích, protože profil zkrácené Marcialongy tomu jasně naznačuje, ale definitivní rozhodnutí padne v sobotu nebo až těsně před nedělním startem.

U Adélky doufáme v umístění v TOP 10, zejména po výborném výsledku na Jizerské 50 kde obsadila 11.příčku, což byl velmi slušný výsledek s ohledem na to, že profilově šlo o její nejméně vyhovující závod se série Swix SkiClassics. U Kuby by jsme se rádi dočkali prolomení bodů, což znamená do 50. místa - zatím se každým závodem výrazně zlepšoval. A u Valentina věříme v body, samozřejmě s ohledem na dvojnásobnou premiéru jme sami zvědaví, jak se může umístit, ale TOP 20 bereme jako kategorii snů... tak hurá do toho! ;-)

Držte nám palce, sledujte nás na webu a FB profilu a v neděli na viděnou na ČT Sport od 8:45.