Hlavní partneři

Team PIONEER INVESTMENTS - úspěšný vstup do Swix SkiClassics 2015

17.12.2014

Nejen pro závodníky, byly tyto závody jako první pod „hlavičkou“ Team Pioneer Investments, ale i pro mě to byla závodní premiéra v roli „ředitele teamu“ ;-). Bohužel jsem, s ohledem na souběžný SP v Davosu, nemohl být na místě v Livignu a nebo se i závodů Swix SiClassics účastnit, ale o to více jsem vše hltal po internetu. ;-)

Od prvních závodů jsem očekával spíše to, že oficiálně odstartujeme sezonu Swix SkiClassics, budeme vidět – zejména Adélka měla šanci na lepší výsledek a kluci (až na Alga, který již pár zkušeností s laufy má) si pojedou pro první zkušenosti a zejména benjamínek teamu Kuba si projde křest ohněm. ;-)

Skutečnost byla o kus lepší, Adélka v prvním závodě bojovala o stupně vítězů až do posledních metrů, kdy nakonec skončila těsně 4., ale dala výrazný základ, ke konečnému 8.místu v teamové časovce, které potvrdili kluci (Ondra s Kubou) svým výkonem. Zejména pro Kubu byl tento závod dost náročný a tak se není co divit, že na neděli raději sáhl po namazaných lyžích (věčné laufařské dilema mazat-nemazat ;-) ). No a v neděli Adélka potvrdila své kvality 9.místem, kdy asi jako jediná nebo jedna z mála holek vyrazila na nenamazaných lyží čistě soupaž a kluci (nyní již posílení o Alga, který v sobotu závodil na SP v Davosu) dojeli na 29.místě (Algo – výborný tandem spolu s olympijským vítězem ze Soči Finem Jauhojärvim), 47.místě Ondra (drobná minela při výběru lyží..) a 84.místě pro benjamínka teamu – Kubu.

Úvodní víkend hodnotím jako výborný a tak trošku na úvod nad plán. ;-) Adélka se těmito výkony dostala trošku do úzkých, protože svůj cíl umístit se do 10.místa nejenže splnila v obou závodech, ale v sobotu výrazně překonala, takže nyní  bude muset dojít k přehodnocení a nastavení nových cílů…a to jednoznačně vyšších ;-). Algo potvrdil své kvality a už se těšíme na další závody, kdy o víkendu pojede „jen“ Swix SkiClassics, tedy i rozjetí den před závodem včetně kvalitního roztestování lyží do závodu proběhne jak má a ne že se to vše, kvůli závodění na jiném místě – byť závodit v SP je čest,  smrskne do pár krátkých okamžiků těsně před závodem. Ondra potěšil body hned v prvním závodě a v dalších závodech určitě bude pomýšlet výše. No a benjamínek Kuba (ale i Ondra ;-) ) si prošel křestem, na vlastní oči (a průdušky ;-) )poznal kvalitu závodního pole Swix SkiClassics a získal první, byť bolestivé, zkušenosti…a to je i jeho letošní hlavní cíl, takže misi LaSagmabeda 2014 považuji za úspěšně splněnou. A jako bonus nám v dlouhodobém hodnocení teamu (počítá se posledních 24 měsíců)nám patří 9.místo, což s ohledem na to, že jsme vlastně objeli jen tento víkend, je naprosto skvělé umístění.

Děkuji závodníkům, za bojovnost a hezké výsledky, servismanům Jirkovi a Tomášovi Ročárkovým za perfektní přípravu lyží, sponzorům v čele s PIONEER INVESTMENTS, CRAFTem a BEZVA BĚŽKY CZ, za podporu a vlastně i možnost vzniku teamu a samozřejmě také všem fanouškům za to, že nám držíte palce!